Recenzja iPhone X

iphone X recenzja

iPhone X ma najlepszy na świecie wyświetlacz i aparat fotograficzny, zgodnie z branżowymi standardami – a także szybsze ładowanie bezprzewodowe.

Nowy iPhone to ogromny skok do przodu. Oprócz oryginalnego iPhone’ a w 2007 roku, ten nowy iPhone’ owy będzie miał największy wpływ na dotychczasowy kierunek rozwoju smartfonów Apple.

Firma Apple sama nazywa go przyszłością smartfonów, ucieleśnieniem tego, co starała się osiągnąć przez dekadę. iPhone X to przede wszystkim najwyższej jakości części i zupełnie nowe wrażenia. Pozbycie się kluczowych elementów takich jak skaner Touch ID, home button, wprowadzenie nowych metod nawigacji i odblokowywania telefonu wydaje się ryzykowne dla firmy, która już w zeszłym roku poszła na nowe tereny, rezygnując z tradycyjnego gniazda słuchawkowego.

Ale nowy iPhone jest telefonem komórkowym, którego od lat wymagamy od firmy Apple.

Plusy iPhone X

To wspaniała mieszanka komfortu w dłoni i dużego, wspaniałego ekranu OLED. Tylna tylna kamera jest lepsza przy słabym oświetleniu w porównaniu z kamerą z 8 Plus , a przednia fotografuje imponujące autoportrety. Face ID na ogół sprawdza się dobrze.

Minusy iPhone X

Interfejs i brak home buttonu nie wymagają większego komentarza, a kluczowe funkcje takie jak Control Center są trudniejsze do dotarcia i użytkowania. Zoptymalizowanie większości aplikacji pod kątem wycięć na ekranie zajmie trochę czasu. Telefon jest kosztowny, a konstrukcja typu „wszystko ze szkłoa” oznacza, że trzeba na telefon bardziej uważać.

Dzięki temu, że X ma ten sam procesor, co 8 i 8 Plus, iPhone X ma tę samą imponująco szybką wydajność. Więc za co płaci się dodatkową gotówkę? Nie, nadal nie ma gniazda słuchawkowego. Większy 5,8-calowy ekran OLED jest piękny i żywy, z obsługą HDR 10. Jego rozdzielczość 2436×1125 jest wyższa niż 8 Plus – 1920×1080, ale wciąż niższa niż w przypadku Samsung Galaxy Note 8 czy Google Pixel XL. Nie możesz od razu dostrzec większej gęstości pikseli, zwłaszcza bez zestawu VR, ale zaokrąglone narożniki i charakterystyczny wycięcie u góry, w którym znajduje się aparat i słuchawka, wyraźnie różnią się od tradycyjnego kwadratowego ekranu.

Ta 5,8-calowa wielkość ekranu jest myląca przy bezpośrednim porównaniu z 4,7-calowymi 8 i 5,5-calowymi 8 plus. Niektóre aplikacje korzystają z dodatkowej przestrzeni, ale duży ekran X jest bardziej rozciągnięty niż 16:9, więc oglądanie typowych filmów wideo dodaje czarne paski po bokach. W rezultacie powstaje obraz, który jest w rzeczywistości bardzo podobny do obrazu z 8. Dodatkowo, wycięcie nie zajmuje dużo miejsca użytkowego, ale sprytnie wykorzystuje narożniki do wyświetlania czasu, połączeń bezprzewodowych i stanu akumulatora.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *