ASUS ROG Phone 6 – recenzja telefonu

ASUS ROG Phone 6

Asus w ostatnich miesiącach wiedzie prym w kwestii chipsetów. Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 po raz pierwszy pojawił się na zachodzie za pośrednictwem Asus ROG Phone 6 Pro, prawdziwego mocarza, który ma wszystko i zlew. Po tym widział pojawienie się Zenfone 9, maleńkie urządzenie z dużą mocą. Teraz mamy Asus ROG Phone 6D Ultimate, i to kolejny pierwszy – tym razem jest to pierwszy raz MediaTek Dimensity 9000 Plus przychodzi na zachód.

MediaTek Dimensity 9000 nigdy nie trafił też na zachód, a zamiast tego wystartował w niektórych urządzeniach, takich jak OPPO Find X5 Pro… ale tylko w Chinach. To wielki powrót MediaTek do przestrzeni flagowej, a Dimensity 9000 zarówno dobrze się sprawował i był całkiem wydajny energetycznie – być może dzięki produkcji w TSMC. Teraz chipset jest tutaj w ROG Phone 6D Ultimate, telefon, który ma być jeszcze bardziej wytrzymały niż Asus ROG Phone 6 Pro. Ale czy sprosta nazwie „Ultimate”?

ROG Phone 6 a ROG Phone 6D

ROG Phone 6D Ultimate nie ma właściwie żadnych innych zmian poza jedną, a mianowicie dodaniem otworu chłodzącego, który integruje się z AeroActive Cooler 6 – który, nawiasem mówiąc, jest również dostarczany z telefonem. Jest to mechaniczny otwór wentylacyjny, który podnosi się po podłączeniu do niego coolera, aby pomóc w przepływie powietrza. Poza tym, telefon jest w każdym calu taki sam jak 6 Pro, który został wydany kilka miesięcy temu. W rezultacie, jesteśmy naprawdę będzie tylko iść na wydajność, i można przeczytać recenzję Asus ROG Phone 6 Pro, aby dowiedzieć się reszty.

Design

Asus ROG Phone 6D Ultimate ma dosłownie taki sam design jak 6 Pro. Ma ten sam wyświetlacz, te same ramki na górze i dole… to kompletna kopia węglowa. Jedyna większa różnica w wyglądzie jest z tyłu, a jest nią usunięcie diody „dare to leap” po lewej stronie. Została ona zastąpiona mechanicznym odpowietrznikiem, który integruje się z coolerem AeroActive. Jeśli nie masz, choć, to ten telefon jest funkcjonalnie takie same w jego projektowaniu i wszystko, co mówiliśmy o wtedy pozostaje bez zmian. Otwór wentylacyjny otwiera się, aby umożliwić powietrzu podążanie nad miedzianymi radiatorami.

Asus ROG Phone 6D Ultimate: Wydajność

Biorąc pod uwagę, że każdy aspekt tego smartfona jest taki sam jak jego poprzednika, z wyjątkiem chipsetu, to jest to część, o której najbardziej warto mówić. Reszta byłaby w zasadzie tylko rehash. Jednak MediaTek Dimensity 9000 Plus to zupełnie inny chipset. Prawie wszystko o tym telefonie został zaprojektowany z uwzględnieniem, jak to wpłynie na doświadczenie w grze, i oczywiście, wydajność jest najważniejsza, jeśli chodzi o gry. Ten telefon ma najszybszy UFS 3.1 pamięci masowej (i dużo tego), i 18 GB LPDDR5 RAM.

Asus ROG Phone 6: Czas pracy na baterii

W smartfonie jest mnóstwo różnych aspektów, które mogą wpływać na pobieranie energii. Wyświetlacz drenuje znaczną część energii, zarówno w podświetlaniu pikseli, jak i w jego częstotliwości odświeżania. Inną częścią telefonu, która drenuje znaczną ilość baterii jest modem telefonu, który obsługuje wszystkie rodzaje połączeń. Jednak najbardziej energochłonną częścią telefonu jest prawdopodobnie jego chipset. Dlatego zmiana chipsetu stawia pod dużym znakiem zapytania żywotność baterii.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *