Rozrywka

Shadow Warrior 3 – recenzja polskiego shootera

Shadow Warrior 3

Shadow Warrior 3 – polski FPS, który zebrał naprawdę dobre oceny i wiele pochwał. Gra wyszła spod rąk producentów ze studia Flying Wild Hog i mogą się oni nią naprawdę pochwalić. Produkcja jest naładowana akcją, niesamowicie dynamiczna, a co za tym idzie, wciągająca.

Rozgrywka ma swoją fabułę, co przyciągnie jeszcze większą ilość graczy. Grę można rozegrać na komputerze osobistym oraz onsolach: Xbox One oraz PlayStation 4. Opiera się ona na upadłym korporacyjnym szogunie, którym jest główna postać, Lo Wang. Wyrusza on w podróż wraz ze swoim byłym pracodawcą, ale także byłym wrogiem, Orochi Zillą. Celem tej misji jest zabicie pradawnego smoka, który, niestety, został wypuszczony z wiekuistego więzienia. Lo Wang przemierza nowe tereny wraz z wieloma rodzajami broni – głównie posługuje się on bronią palną oraz ostrą. Celem szoguna jest zabicie bestii, do czego potrzebować będzie: maski umarłego boga, smoczego jaja, dotyku maga oraz siły rażenia! Te przedmioty grając Lo Wangiem będziesz musiał zdobyć, przemierzając tereny cyfrowego świata!

Fabuła jest niezwykle rozwinięta i ciekawa, wydaje się zapewniać wiele godzin niesamowitej rozrywki. Sęk jednak w tym, iż na samym końcu gracze będą mieć niedosyt podróży z Lo Wangiem i będą chcieli więcej. Gra została określona jako AAA, jednak można ją przejść w 5-10 godzin. Nie zachęca ona do przechodzenia jej znowu, nie ma różniących się szczegółów, czy innego zakończenia. Niektórzy z pewnością wściekną się na twórców, którzy mogli więcej wycisnąć z tej rozgrywki. Kolejnym, rażącym tematem dla niektórych, na pewno będą odzywki głównego bohatera, ogólny humor gry. Garstce graczy odpowiadać będą jego żarty, garstkę będą irytować, a jeszcze innych – żenować.

Podczas rozgrywki jednak będziesz mieć szansę na zaobserwowanie konstrukcji oraz kultury starożytnej Azji, co przedstawione zostało w naprawdę pięknej i mocnej szacie graficznej. Gracze poznają także niesamowitą siłę ognia, którą posługuje się Lo Wang – wspaniałe bronie palne idealnie komponować będą się z precyzyjnymi cięciami katany, kiedy pokonywać będziesz nacierających wrogów. Zaobserwujesz również niesamowite ataki kończące, które nie tylko wyglądać będą spektakularnie, ale także z podwójną siłą atakować będą wrogów. Dzięki nim zdobędziesz broń swoich nieprzyjaciół. Poruszać postacią będziesz mógł na wiele sposobów, najefektywniejszym jest chyba atakowanie z powietrza – zwinność ninja. W każdym miejscu znajdować będzie się wiele obiektów, które, dobrze wykorzystane, mogą stać się potężną bronią przeciwko Twoim wrogom.

Gra Shadow Warrior 3, jak każda, ma swoje wady i zalety. Twórcy jednak naprawdę postarali się o dobre dobranie szaty graficznej, magiczną Azję, dawnych samurajów, czy nawet przemierzające tereny miasta, znane z japońskiej tradycji ludowej, demoniczne stwory yokai. Chociaż grę można przejść naprawdę szybko, to nie brakuje w niej emocji, czy rewelacyjnych efektów. Mimo wszystko rozgrywka jest fascynująca oraz wciągająca, dlatego grę Shadow Warrior 3 można polecić każdemu, kto lubi tego typu rozrywkę.