Ochroń swój tablet – wybieramy najlepsze etui do tabletu

tablet

Wybór odpowiedniego etui do tabletu to obecnie podstawa. Prowadzony przez nas tryb życia jest destrukcyjny dla naszej elektroniki. Uderzmy się w pierś – komu nigdy nie zdarzyło się upuścić swojego tabletu albo rozlać kawy niebezpiecznie blisko ukochanej zabawki? Nie zastanawiajmy się więc “czy” kupić ubranie dla naszego tabletu, a zadajmy sobie pytanie – jakie będzie najlepsze dla mnie etui do tabletu?

Produkt producenta nie zawsze znaczy najlepszy

Wiele osób wybór zaczyna wybór etui do tabletu od dwóch rzeczy – wyboru koloru bądź odwiedzenia strony producenta ich sprzętu. Nadal popularny jest pogląd, że tylko firmowe akcesorium będzie dobre, nie zarysuje sprzętu i odpowiednio ochroni nasz sprzęt. Nie jest to jednak prawda – istnieje duża szansa, że akcesorium nie będzie stworzone do naszego sposobu wykorzystywania tabletu.

Zastanówmy się, zanim przejdziemy do wyboru modelu, jak używamy naszego sprzętu. Czy przyda nam się możliwość złożenia etui w harmonijkę, która umożliwia wygodne oglądanie filmów? A może jednak chcielibyśmy razem z tabletem nosić dokumenty w jednym etui, co ułatwiłoby nam życie na spotkaniach biznesowych? Dopiero kiedy wiemy, czego wymagamy od naszego akcesorium, zabierzmy się do szukania odpowiedniego modelu.

Najpierw – sprawdź wymiary tabletu

Bez nich ciężko będzie znaleźć odpowiednie etui do tabletu, szczególnie jeżeli podobający nam się fason nie został opisany modelami sprzętów, które do niego pasują. Bądźmy dokładni – jeżeli twórca etui twierdzi, że pomieści ono tylko iPada Mini, to nie łudźmy się, że nasz tablet się “upchnie”, bo “przecież ma tylko pół centymetra więcej szerokości”. Najczęściej są to wymiary w calach, jeżeli więc nie znamy przekątnej naszego sprzętu, lepiej wcześniej ją przeliczyć.

Sprawdź dokładnie z czego i jak wykonane jest etui

Sporo tanich modeli oferowanych na rynku zrobionych jest z cienkiego plastiku o kiepskiej jakości. Filcowe pokrowce, mimo często uroczego wyglądu, mogą bardzo się mechacić, a przez to stracić cały swój urok. Dobrym wyborem będzie skóra – naturalna lub eco, która nie tylko jest wytrzymała, ale też wygląda profesjonalnie, co jest szczególnie istotne jeśli wybieramy model do sprzętu firmowego bądź planujemy wykorzystywać go też do przenoszenia firmowych notatek.

Modele z zabezpieczonymi rogami będą idealne, jeżeli tablet ma posłużyć dziecku – zmniejszy ryzyko pęknięcia ekranu, gdyby nasza pociecha niechcący upuściła elektronikę. To także dobry wybór do kobiecej torebki – zabezpieczy tablet przez obiciami przez inne rzeczy, które będziemy z nim przenosić. Uważajmy na modele z zamkami błyskawicznymi – kiepski zamek może obedrzeć boki naszego tabletu. Przy wyborze etui do tabletu z takim zamknięciem dobrze jest zdecydować się na model z zamkiem wodoszczelnym.

Kwestia koloru i ewentualnego wzoru na etui jest czysto estetyczna. Jeżeli jednak chcemy by etui na tablet posłużyło nam trochę dłużej, można przemyśleć wybór koloru nieco bardziej stonowanego, jak szare czy czarne. Dzięki czemu pokrowiec tak szybko nam się nie znudzi, a jednocześnie będziemy mieli możliwość zmiany jego charakteru poprzez dodanie chociażby naklejki czy ozdobnego haftu.

Kwestia o której zapominamy – wyjścia na porty

Jeżeli często pracujemy na sprzęcie podłączonym do ładowarki, dopilnujmy by nasze etui na tablet miało niezbędny otwór na wtyczkę do kabla. Wielu osobom może się także przydać wyjście na kabel do słuchawek czy przejściówkę do głośników.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *