Najlepsze ciekawostki o Iphone 7

Iphone 7

iPhone 7 nie miał tradycyjnego 3,5 mm gniazda słuchawkowego. Podłączanie słuchawek odbywa się tylko przez port. Użytkownicy zawsze będą mogli korzystać z pełnej sieci bezprzewodowej za pomocą pary słuchawek Bluetooth lub Airpodów, co stanowiło innowację firmy Apple.

iPhone 7 jest wyposażony w zaktualizowaną kamerę 12MP z obiektywem f/1,8 i optycznym czujnikiem stabilizacji obrazu. Nowy przetwornik jest o 60% szybszy i o 30% wydajniejszy niż poprzedni system kamer. Kamera miała rozdzielczość 7 MP i będzie mogła nagrywać wideo 1080p. Nowa lampa błyskowa LED składa się z czterech diod LED.

iPhone 7 jest wyposażony w najjaśniejszy i najbardziej kolorowy wyświetlacz HD Retina 4,7″, jaki kiedykolwiek był dostępny w telefonie iPhone. Według Apple jest o 25% jaśniejszy i posiada szeroką gamę kolorów dla kinowych standardów kolorystycznych, większe nasycenie kolorów i najlepsze zarządzanie kolorami.

Głośniki stereofoniczne iPhone 7 znajdują się na górze i na dole. Zostały wprowadzone po raz pierwszy w każdym iPhone’u w historii. Miały 2 razy większą głośność niż iPhone 6.

Jest to pierwszy w historii iPhone odporny na wodę i kurz. Dzięki certyfikatowi IP67 może przetrwać do 30 minut pod wodą.

Podstawowa pamięć masowa iPhone’a 7 to nieco bardziej rozsądne 32 GB, podczas gdy pozostałe wersje oferowały 128 GB i nową przestrzeń wewnętrzną 256 GB. 256 GB to mnóstwo na telefon – więcej pamięci masowej niż większość laptopów Apple.

Tym razem mamy zupełnie nowy procesor A10 i – niespodzianka – jest to najmocniejszy procesor Apple (i być może na świecie) dla smartfonów.

Patrzymy na czterordzeniową bestię z dwoma wysokowydajnymi rdzeniami, które są o 40% szybsze niż te, które można znaleźć w urządzeniach iPhone 6 i 6s Plus. Co więcej, pracują one z większą wydajnością i zużywają mniej energii.

Nie można rozmawiać o procesorach bez wrzucenia seksownego procesora graficznego do środka, nowa 6-rdzeniowa bestia Apple jest o 50% szybsza niż układ graficzny w urządzeniach iPhone 6s i 6s Plus.

Apple pożyczył od iPada Pro technologię graficzną, dzięki czemu iPhone 7 wygląda bardziej naturalnie.

Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie kolorów, która zapewnia lepsze nasycenie kolorów, a co za tym idzie, bardziej żywe, realistyczne obrazy i wideo.

Apple twierdził, że kalibrował każdy telefon opuszczający fabrykę, a iOS będzie zarządzał dokładnością kolorów wyświetlacza w celu zapewnienia najlepszej możliwej jakości.

Przycisk Home nie został jeszcze wycięty, ale został poddany poważnej przebudowie.

Nie jest to już tylko przycisk: zamiast tego został poddany działaniu tej samej magicznej funkcji Force Touch, która jest w gładziku w nowym MacBooku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *