Mobile

iPhone 8 plus ciekawostki, informacje i mało znane fakty

iPhone 8 plus

Urządzenia iPhone 8 i iPhone 8 Plus są teraz wyposażone w technologię True Tone, która wykorzystuje zaawansowany czterokanałowy czujnik światła otoczenia, aby subtelnie dostosować balans bieli na ekranie do temperatury barwowej otaczającego Cię światła.

Solidny iPhone, ale wyraźna ewolucja od poprzednich modeli Plus. W porównaniu z iPhonem X jest on nieciekawy, ale oferuje tradycyjny przycisk Home i o wiele lepsze wrażenia w porównaniu z mniejszym iPhonem 8.

iPhone 8 Plus jest dostępny w trzech kolorach i dwóch rozmiarach pamięci. Srebrny, Złoty i Szary przestrzeń dostępna w wersjach 64 GB i 256 GB.

Na pierwszy rzut oka nie mamy wrażenia, że używamy nowego smartfona. Front jest idealnie identyczny z poprzednią generacją. To właśnie z tyłu odnajdujemy największe różnice. Stara aluminiowa powłoka została zastąpiona szkłem.

Kamery te są teraz otoczone cienką warstwą tego samego koloru i materiału, co ramka telefonu. Wszystko inne znajduje się pod szybą.

Szklany panel na tylnej ściance ułatwia chwytanie, przynajmniej w mojej skromnej opinii szklane smartfony ślizgają się w ręku mniej niż aluminiowe smartfony, ale na każdej innej powierzchni jest odwrotnie.

Plusy

  • Szybkie i bezprzewodowe ładowanie jest przydatne.
  • Szklany tył jest wyśmienity
  • Podwójna kamera jest potężna

Minusy

  • Design jest stary
  • Brak mobinego HDR

Myślę, że można powiedzieć, że jest to urządzenie przeznaczone dla użytkowników biznesowych, którzy chcą mieć większy ekran, dłuższą żywotność baterii i taką samą wydajność, na której firma Apple zbudowała swoją reputację.

W miarę jak konkurenci wypuszczali na rynek coraz mniejsze urządzenia z ekranem, model „Plus” Apple w ofercie iPhone’a pozostał niezmieniony.

Podobnie jak iPhone 8 pasuje do wzornictwa swoich poprzedników. Przyciski, głośniki, porty ładowania, a nawet karta SIM znajdują się w tym samym miejscu.

W telefonie iPhone 8 Plus zastosowano ten sam procesor A11 Bionic, co w telefonie iPhone 8, o łącznej liczbie sześciu rdzeni. Bateria jest mniejsza niż iPhone 7 Plus, ale dzięki układowi A11 Bionic 8 Plus jest bardziej energooszczędny.

Nowe kamery są wyposażone w te same udogodnienia, co iPhone 8. Podobnie jak w przypadku iPhone’a 7, większy model wykorzystuje dwa aparaty z tyłu do w celu zwiększenia głębi bez konieczności stosowania drogiego sprzętu i dużych obiektywów wymaganych przez dedykowane aparaty.

One thought on “iPhone 8 plus ciekawostki, informacje i mało znane fakty

  • Kilka dodatków, kilka niedoróbek, drobne usprawnienia i mamy 7S, tfu!, 8 😉

Komentarze są wyłączone.