Kim jest bokser Allan Green? Mało znane fakty i ciekawostki

Allan Green
źródło: Allan Green: Highlights And KnockOuts / YouTube

Allen Green to znany bokser mający amerykańskie obywatelstwo. W swojej karierze amatora-pięściarza wygrał 55 pojedynków, co było wynikiem naprawdę wyjątkowej próby i doskonałej klasy. Sześć razy tylko zszedł z ringu pokonany jako amator, co jest ogromnym osiągnięciem.

Pięć razy zdobył mistrzostwo amerykańskiego stanu Oklahoma. Walczył w wadze półciężkiej. Zadebiutował w 2002 roku. Ma dużo siły do walki. Co ciekawe to jedynie sześć razy został pokonany, poza tym zwyciężał wszystkie pojedynki. Później walczył w wadze średniej, a następnie w wadze super średniej od 2007 roku.

W 2010 roku miał kontuzję podczas Super Six. Kontuzję odniósł z rąk Arthura Abrahama. Allan Green szybko jednak wrócił na ring i walczył nadal. Jest bardzo mocną i głodną sukcesu osobą, sportowcem z pierwszych stron gazet. Allan Green to bardzo interesująca postać, osobowość walcząca o każde swoje zwycięstwo.

Niestety, w 2010 roku przegrał w ósmej rundzie. Przegrywając odpadł z turnieju. W 2011 roku przedł do wagi junior ciężkiej i pokonał Craiga Gandy w drugiej rundzie walki. Uczynił to poprzez techniczny nokaut. Robi ogromną karierę i porażki są dla niego nauczką. Po każdej z nich potrafi się podnieść. Jego największym sukcesem była wygrana w walce o złote rękawice w 2002 roku.

Jako amator miał kilka poważnych osiągnięć: pięciokrotnie był mistrzem stanu Oklahoma, zdobył srebrny medal w USA, czterokrotnie wygrał stanowe mistrzostwa Glove Championshops, a w 2002 roku został Krajowym Mistrzem Golden Gloves. Jego sukcesy były wyjątkowe i już jako amator miał spore grono fanów. Jednak prawdziwe sukcesy zaczął odnosić jako profesjonalny bokser. Poświęcił sporo czasu, ale efekt jest naprawdę doskonały – wygrana w wielu zawodach. Do tego dążył i dokładnie to osiągał.

Dobra kariera i 20-lecie osiągnięć sportowych

Allen Green urodził się w 1979 roku, na ringu debiutował w 2002 roku, zatem w 2022 roku obchodzi jubileusz 20-lecia walk na ringu. Jego waleczność jest ogromna, a niejedna osoba doceni tego doskonałego boksera. Ciemnoskóry Amerykanin robi karierę i jest jednym z najbardziej znanych bokserów młodego pokolenia. Warto o tym pamiętać i oglądać pojedynki tego wyjątkowego sportowca. Przeszedł długą ścieżkę kariery jako sportowiec – od amatora do profesjonalisty. Radził sobie doskonale i dbał o to, by osiągnąć jak najwięcej. Jego sukcesy przyniosły mu ogromną sławę i pozwoliły osiągnąć to, co najlepsze.

Jest wegetarianinem, namiętnie zbiera komiksu i uwielbia grać w play station. Jest osobą kreatywną i otwartą. Nie ma informacji o jego partnerkach i życiu prywatnym. Wygląda na to, że większość czasu poświęca karierze sportowej, co jest całkiem naturalne. Allen Green jest osobą znaną, lubianą i znakomicie ocenianą. Jego życie zawodowe układa się znakomicie, jest rozpoznawany nie tylko w USA. Nawet w Niemczech opisują osiągnięcia tego wyjątkowego sportowca. Jego siła, charakter, pracowitość przynoszą najlepsze efekty – najpierw wygrywał jako amator, później osiągał powodzenie jako profesjonalista.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *