Rozrywka

Far Cry 6 – Ciekawostki, Informacje i Fakty

far cry 6

W grze z otwartym światem, jaką jest Far Cry 6, gracze mogą spodziewać się ukrytych elementów i aktywności. Oto kilka rzeczy, z których fani mogli nie zdawać sobie sprawy, że mogą je osiągnąć.

Fabuła

Witamy w Yarze, tropikalnym raju, w którym podróżujemy w czasie. Antón Castillo, dyktator Yary, za wszelką cenę chce przywrócić swojemu krajowi dawną świetność. Jego bezlitosne prześladowania wywołały rewolucję w kraju.

Far Cry 6 oferuje mnóstwo zabawnych rzeczy do zrobienia, zarówno w ramach głównego zadania, jak i pobocznych misji. Ta długoletnia seria zawsze słynęła z tego, że dawała graczom dużo swobody, a szósta odsłona nie jest wyjątkiem.

Akcja nowej gry Far Cry rozgrywa się będzie na fikcyjnej wyspie Yara. Jest to tropikalny kraj rządzony przez totalitarny reżim Antona Castillo. Z jednej strony Yara to wspaniałe, ciepłe miejsce, w którym można żyć bez obaw. Z drugiej strony, władza Castillo jakby zamroziła czas i pozostawiła ziemię całkowicie niezagospodarowaną. Oczywiście, taka sytuacja nie odpowiada ludziom, ponieważ wielu mieszkańców Yary jest biednych. W całym kraju wybuchają zamieszki, państwo znajduje się na skraju potężnej rewolucji, a Castillo z pomocą swoich wiernych żołnierzy utrzymuje porządek najlepiej, jak potrafi.

Walki kogutów

Pomimo żądania organizacji PETA, aby Ubisoft usunął z gry Far Cry 6 tę minigrę inspirowaną Mortal Kombat, nie da się ukryć, że walki kogutów dają mnóstwo frajdy.

Jest to dobrze dopracowana minigra z samouczkiem, różnymi rodzajami ataków.
Gracze mogą też zbierać koguty z różnymi umiejętnościami, co dodaje głębi tej pozornie prostej minigrze.

Amigos

System towarzyszy z Far Cry 5 pojawia się ponownie w tej odsłonie, jednak rezygnuje on z wykorzystywania jakichkolwiek ludzkich przyjaciół. Jest tu krokodyl który ma koszule hawajską i potrafi sam się wskrzeszać, Chorizo, jamnik na wózku inwalidzkim, potrafi odwrócić uwagę wrogów swoją uroczą postacią.

Partyzant

W ciągu pierwszych kilku godzin gry w Far Cry 6 usłyszysz słowo „partyzant” więcej razy, niż jesteś w stanie zliczyć. Juan Carlos, doświadczony partyzant, nauczy Cię, jak być partyzantem i odnieść sukces w wojnie partyzanckiej.

Obozy

Far Cry 6 dodał do znanej serii z otwartym światem funkcję obozu, podobną do tej, która została wprowadzona w społeczności Ravensthorpe w Assassin’s Creed Valhalla. Gracze mogą ulepszać swoje obozy i choć wiele z tych ulepszeń jest tylko kosmetycznych, to wiele z nich jest naprawdę użytecznych i ułatwia niektóre części gry.

Akcja gry

Jest to pierwsza gra z serii Far Cry, w której głównym miejscem akcji jest duże miasto. Po raz pierwszy w grze pojawią się też konie i czołgi.

Premiera

Gra miała zostać wydana 18 lutego 2021 roku, jednak z powodu trwającej epidemii została przesunięta na 7 października 2021 roku.

4.7/5 - (liczba ocen: 4)