Mobile

10 informacji i ciekawostek – Huawei P30 Pro

Huawei P30 pro

Każdy dziś posiada osobisty telefon typu smartfon. Jednym z najpopularniejszych producentów telefonów jest dziś Huawei. Jego smartfon P30 pro to model w wyższej półki, który posiada wiele interesujących funkcji dla potencjalnego odbiorcy. Poniżej 10 ciekawostek na temat tego typu telefonu :

1. Huawei P30 Pro to telefon dla każdego, kto lubi robić fotografie. Posiada on bowiem aż 4 aparaty w tym jeden z przodu do robienia zdjęć typu „selfie” oraz trzy z tyłu do fotografowania krajobrazów i innych osób. Główny aparat ma rozdzielczość 40 Mpix. Aparat z przodu posiada matrycę o rozdzielczości 32 Mpix.

2. Aparat fotograficzny posiada zoom, aż 10-krotny. Dodatkowo pozwala on na robienie zdjęć bardzo małym obiektom z odległości 2.5 cm.

3. Robienie filmów tym modelem jest bardzo proste, a ich jakość jest jedną z najlepszych na rynku. Pro 30 potrafi nagrać film w rozdzielczości 4K o bardzo stabilnym obrazie bez drgań.

4. Telefon posiada opcję szybkiego ładowania. Można nim naładować baterię do 70 procent w 30 minut. Jeżeli nie mamy tyle czasu to 30 procent osiągniemy w 10 minut.

5. Huawei Pro30 posiada bardzo prostą możliwość podłączenia i przerywania danych na laptopa. Dzięki specjalnej technologii wystarczy przybliżyć telefon do MateBooka 13 i w ten sposób uzyskujemy połączenie.

6. Ładowanie telefonu może odbywać się bez podłączenia do sieci energetycznej. Posiada on technologię ładowania indukcyjnego polegającego na zbliżeniu do stacji ładowania.

7. Na tylnej obudowie Pro 30 posiada czytnik linii papilarnych. Dzięki niemu możemy na przykład odblokować telefon i mieć pewność, że tylko my mamy dostęp do danych zapisanych na naszym telefonie.

8. Telefon posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 128 GB. Istnieje też możliwość rozbudowania pamięci poprzez instalację zewnętrznej karty pamięci.

9. Telefon posiada certyfikaty potwierdzające jego odporność na wodę oraz na pył.

10. Wyświetlacz tego telefonu ma rozmiar 6.5 cala oraz posiada bardzo wysoką rozdzielczość 2340 x 1080 pikseli.