Jak przyspieszyć Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere to jedne z częściej obecnie wykorzystywanych programów do obróbki plików video. Ma bardzo wiele zalet, które decydują o tym że jest wybierany przez użytkowników.

Przede wszystkim doskonale współpracuje z innymi programami Adobe, co użytkownikom oszczędza sporo czasu, który często musieli przeznaczać na przykład na konwersje plików, aby można je było uruchomić w Adobe Premiere. Zdarza się jednak, iż użytkownicy zgłaszają problemy w działaniu oprogramowania, warto więc wiedzieć co zrobić, aby takie problemy usunąć.

Odpowiedni sprzęt

Jednym z często występujących problemów z działaniem Adobe Premiere są niewłaściwe parametry sprzętu, na którym jest on instalowany. Zazwyczaj jeśli problemy występują po instalacji programu, zacząć należy od sprawdzenia pamięci RAM i jej możliwości. Może się bowiem okazać, iż ma ona za małą pojemność na to, aby w odpowiednio szybkim czasie przetwarzać dane podczas pracy z programem. W znacznej większości przypadków wystarczy jej zmiana, aby usunąć problemy z działaniem programu.

Dysk i jego pojemność

Zapewnienie płynnej pracy programu jest również związane z odpowiednią ilością miejsca na dysku. Pliki tymczasowe jak również wiele innych danych jest zbędnych, jednakże potrafią zająć sporą ilość miejsca. Warto więc zadbać o to, aby regularnie usuwać niepotrzebne pliki i tym samym zapewniać sobie zawsze odpowiednią ilość miejsca.

Karta graficzna i rozdzielczość podglądu

Pracując na programie Adobe Premiere użytkownik ma możliwość zmniejszenia rozdzielczości podglądu. Ta opcja powinna być wykorzystywana zwłaszcza w sytuacji, gdy karta graficzna zastosowana w komputerze nie zalicza się do najnowszych. Duża rozdzielczość znacząco ja obciąża, co może spowalniać działanie całego programu. Oczywiście najkorzystniej jest, jeśli istnieje możliwość wymiany karty na taką o lepszych parametrach co daje możliwość uzyskania lepszych osiągów.

Terminowe aktualizacje

Instalowanie aktualizacji oprogramowania jest bardzo ważne, użytkownicy nie powinni z tym zbyt długo zwlekać. Zawierają one bowiem ważne dla działania programu ulepszenia funkcji. Jeśli użytkownik wybrał opcje samodzielnego ich wykonywania, powinien co pewien czas sprawdzać ich dostępność i przeprowadzać proces aktualizacji.

4/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *