Mobile

Ciekawostki o Apple iPhone Xr

apple iPhone xr

Coroczna ekstrawagancja iPhone’a, a w tym roku mieliśmy nie jeden, ale trzy nowe iPhone’y do wyboru – iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR.

Jest najbardziej przystępnym cenowo nowym smartfonem Apple ogłoszonym w tym roku.

iPhone XR jest bardziej modną, nieco bardziej przystępną opcją. Ceny telefonów zaczynają się od 749 dolarów za oceanem.

Nie jest biednym kuzynem iPhone

Nie posiada co prawda wyświetlacza OLED, ale iPhone XR nie jego wyświetlacz czyli 6.1″ LCD jest ładny i bardzo duży jak na iPhone’a, a wewnątrz masz dokładnie taki sam procesor A12 Bionic jak flagowe modele.

To ten sam system kamery True Depth, ten sam identyfikator twarzy, te same funkcje kamery pro-level, ten sam szeroki dźwięk stereo, ta sama moc dla aplikacji i gier Wirtualnej Rzeczywistości. Dla wielu osób będzie to wyglądało jak okazja w porównaniu z XS i XS Max.

Podczas gdy iPhone XR jest wyposażony w znaną pojemność pamięć masową 64/128/256 GB, iPhone XS i iPhone XS Max mogą mieć 512 GB pamięci masowej na pokładzie. Jest to dobre dla dziesiątek tysięcy zdjęć, choć oczywiście będzie to również bardzo drogie.

Podobnie jak wszystkie iPhone’y Apple, XR zapewnia elegancki wygląd, doskonałe wykonanie oraz podstawowe funkcje codziennego użytku, takie jak identyfikator twarzy, ładowanie bezprzewodowe, wodoodporna obudowa i wbudowane głośniki stereo. Dzięki systemowi iOS 12, nowicjusz posiada również platformę z funkcjami, które Apple będzie aktualizować przez lata.

iPhone XR to doskonała opcja dla kupujących, którzy chcą mieć telefon z zestawem funkcji w przystępnej cenie.

Inne ciekawostki o Apple iPhone Xr

Apple nawiązało współpracę z The Ellen Show. W trakcie ostatniego show Ellen i Julia Roberts oddały w ręce wszystkich uczestników iPhone Xr.

Pod koniec listopada 2018 roku Apple ogłosiło: „Od kiedy iPhone XR stał się dostępny, jest to najlepiej sprzedający się iPhone’a każdego dnia, od kiedy jest w sprzedaży.”

Cechy telefonu

– 6,1-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości 326 pikseli na cal
– A12 Bionic chip z całkowicie nowym silnikiem neuronowym
– Do 256 GB pamięci masowej
– Kamera 12 MP z optyczną stabilizacją obrazu
– Kamera przednia 7 MP z identyfikatorem twarzy
– Wbudowane głośniki stereo
– Szybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe
– Odporność na wodę IP67
– Możliwość pracy w trybie Dual-SIM

4.6/5 - (liczba ocen: 20)