Tech

Przewodnik po głośnikach mobilnych dla początkujących

Młode kobiety i bezprzewodowy głośnik bluetooth. Taniec razem, zabawa i śmiech

Głośniki mobilne są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które pragną słuchać muzyki nie tylko w domowym zaciszu, lecz również w plenerze. Jeśli zatem pragniesz zakupić głośnik mobilny, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego typu urządzeń.

Jak wybrać dobry głośnik mobilny?

Ale głośnik mobilny mógł spełniać swoje funkcje przysługi czas, należy zadbać o to, aby posiadał właściwe parametry techniczne. Oczywiście ważne są także dodatkowe opcje, które zwiększają efektywność pracy urządzenia. Jednym z najważniejszych parametrów, jakie należy brać pod uwagę, kupując głośnik mobilny jest moc urządzenia. Od nich zależeć będzie czystość oraz poziom głośności. Najczęściej, aby uzyskać optymalny poziom dźwięku wystarczający będzie sprzęt o mocy 6–10 watów. Natomiast im więcej watów posiadać będzie głośnik, tym wyższą głośność pozwoli uzyskać. Istotny jest również zasięg urządzenia. Głośniki bezprzewodowe charakteryzują się ograniczonym zakresem działania. Zależy to od modelu, przez co może być to od kilku do kilkudziesięciu metrów. Doskonałym rozwiązaniem będzie urządzenie, które pracuje bez żadnych zakłóceń nawet w odległości do 10 m.

Głośnik mobilny – czas pracy na baterii

Dobre głośniki mobilne powinny charakteryzować się długą pracą na bateriach. Najbardziej nowoczesne modele posiadające pojemne akumulatory litowo-jonowe umożliwiające słuchanie muzyki nawet do kilkunastu godzin i to na jednym ładowaniu. Jest to szczególnie ważne kwestie, kiedy urządzenie ma być wykorzystywany do wytwarzanie muzyki na zewnątrz, w plenerze, na przykład podczas spotkań ze znajomymi lub na wakacjach. W takich sytuacjach najczęściej dostęp do prądu może być utrudniony. Inaczej jest w przypadku, kiedy głośniki mają być wykorzystywane jedynie do słuchania muzyki w domu.

Inteligentny głośnik z wbudowanym wirtualnym asystentem i smartfonem na drewnianym tle

Sposób zasilania i gabaryty głośnika

Nowoczesny głośnik pod telewizor powinien być nie tylko funkcjonalny, lecz także estetyczny. Wówczas się może ozdobą każdego wnętrza. Ważną kwestią podczas zakupu tego typu głośnika jest także sposób jego zasilania. Najczęściej urządzenia mobilne ładowane są z wykorzystaniem kabla USB. To bardzo wygodna opcja, będzie w ten sposób podłączyć można głośnik do powerbanka, ładowarki do telefonów oraz laptopa czy smartfona. Dodatkowo głośnik posiada również zasilanie sieciowe, co sprawia, że jest bardzo funkcjonalny. Dzięki tego typu zasilaniu głośnik Sony może być wykorzystywany zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Głośniki mobilne to urządzenia, które mogą ważyć nawet 0,2 kg, dostępne są jednak także mniejsze modele, tak zwane kieszonkowe. Można nosić je w torbie, lecz także przypiąć do paska. Dlatego wielkość głośnika mobilnego zależy od jego wykorzystania. Niewielkie urządzenia można z łatwością przewozić, korzystać z nich podczas spaceru, jazdy na rowerze. Natomiast większe gabaryty głośników mogą być w takich sytuacjach mniej funkcjonalne. Jednak gabaryty wpływają bezpośrednio na jakość dźwięku. Największe głośniki umożliwiają uzyskanie lepszej jakości dźwięku, który będzie ponadto znacznie głośniejszy. Natomiast małe modele nie zawsze emitują wystarczająco wyraźnie dźwięk. Dźwięk ten jest dodatkowo znacznie bardziej cichy, aniżeli w przypadku głośników mobilnych o większych rozmiarach. Wszystko zależy na temat przeznaczenia urządzenia i jego zastosowania.