Porady

5 najlepszych aplikacji do komunikacji

Facebook Messenger

W czasach pandemii i lockdownu komunikatory internetowe stały się jednym z najważniejszych narzędzi umożliwiających komunikację międzyludzką. Pomagały w nauczaniu online, pracy zdalnej, czy zwyczajnym podtrzymywaniu kontaktów prywatnych z rodziną lub przyjaciółmi.

W sklepach internetowych dostępnych jest mnóstwo całkowicie bezpłatnych aplikacji do komunikacji. Które z nich zasługują na miano najlepszych? Stworzyliśmy listę 5 najpopularniejszych komunikatorów internetowych.

Spis treści

1. Facebook Messenger

Niegdyś komunikator dostępny był wyłącznie dla użytkowników portalu Facebook, ale dziś istnieje możliwość korzystania tylko z aplikacji Messenger, bez konieczności zakładania profilu na Facebooku. Aplikacja umożliwia szereg rozmaitych opcji, m. in. rozmowy tekstowe, głosowe lub wideo, przesyłanie plików, zdjęć, GIF-ów oraz ikon emoji, jak również tworzenie rozmów grupowych, nagrywanie wiadomości głosowych i udostępnianie lokalizacji. Aplikacja jest bezpłatna i obsługiwana przez systemy: Windows, Apple iOS oraz Google Android.

2. WhatsApp

Ostatnim, lecz nie ustępującym w swojej funkcjonalności konkurentom, komunikatorem internetowym jest WhatsApp. Ta prosta w obsłudze i w pełni darmowa aplikacja jest obsługiwana przez systemy: Windows, Apple Mac OS, Apple iOS oraz Google Android. Oferuje zarówno rozmowy tekstowe, głosowe oraz wideokonferencje, a także umożliwia przesyłanie dokumentów, zdjęć, integrację z książką adresową w telefonie, udostępnianie lokalizacji oraz opcję synchronizacji czatów między urządzeniem mobilnym a komputerem.

3. Microsoft Teams

Microsoft Teams zyskał na popularności w czasach lockdownu. Ze względu na możliwość przeprowadzania rozmów indywidualnych oraz grupowych (nawet do 300 osób), stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji wykorzystywanych do nauczania online oraz pracy zdalnej. Aplikacja umożliwia rozmowy głosowe, wideokonferencje, komunikację tekstową, przesyłanie plików oraz zdjęć za pośrednictwem czatów. Microsoft Teams jest obsługiwany przez Windows, Google Android, Apple iOS, Apple Mac OS i jest całkowicie darmowy.

4. Discord

Discord to rewelacyjny i w pełni bezpłatny komunikator internetowy dla graczy i nie tylko. Umożliwia rozmowy głosowe oraz tekstowe w trakcie prowadzenia rozgrywek, jak również przesyłanie plików, zdjęć, czy nadawanie użytkownikom uprawnień. Ponadto Discord można połączyć z YouTube Gaming lub Twitchem, co jest niewątpliwą zaletą tego komunikatora. Aplikacja jest obsługiwana przez Windows, Apple iOS, Apple Mac OS, Linux oraz Google Android.

5. Skype

Skype to niezwykle popularny komunikator internetowy, który umożliwia przeprowadzanie rozmów głosowych lub wideokonferencji. Ponadto pozwala wysyłać wiadomości tekstowe, SMS, a nawet faksy. Aplikacja jest obsługiwana przez Windows, Apple Mac OS, Apple iOS, Linux, Google Android oraz Fire OS. Skype oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku i wideo, możliwość nagrywania rozmów, udostępniania ekranu rozmówcom, rozmycie tła lub zmianę obrazu w tle. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i nie instaluje na urządzeniu żadnych szpiegujących komponentów spyware.