Mobile

5 najlepszych aplikacji do montowania filmików na telefonie

nagrywanie filmu telefonem

Dzięki smartfonom, które stają się coraz bardziej wydajne i przystępne cenowo, produkcja wideo nabrała rozpędu. Amatorzy i profesjonaliści noszą teraz przy sobie potężne kieszonkowe studio filmowe, aby filmować, edytować i publikować swoje filmowe dzieła. W rezultacie aplikacje do edycji wideo nabrały ogromnego rozpędu – użytkownicy chętnie przycinają, dopracowują i szlifują swoje dzieła gotowe do przesłania na social media.

Adobe Premiere Rush rozpoczyna moją listę najlepszych darmowych aplikacji do edycji wideo. Możesz nagrywać filmy za pomocą aplikacji na gadżecie mobilnym, importować materiał z kamery lub aktywować automatyczną synchronizację. Premiere Rush częściowo działa w oparciu o sztuczną inteligencję Adobe Sensei i jest kompatybilny z ostatnią wersją Premiere Pro. Pozwala przechwytywać, przycinać, zmieniać sekwencję klipów, poprawiać kolory, nagrywać komentarze głosowe, dodawać filtry kolorów i nakładać tekst. Możesz dodać dźwięk z wbudowanej biblioteki za pomocą iTunes i regulować lub wyłączać dźwięk, równoważyć go, zmniejszać echo i szum tła, a także podświetlać głosy. Importując pliki, możesz dostosować jakość wideo (do 4K) i liczbę klatek na sekundę (30, 60 fps). Niemniej jednak Rush nie zezwala na ustawianie atrybutów docelowych, takich jak szybkość transmisji bitów lub kodek. Dowiedz się, jak uzyskać bezpłatną wersję edytora wideo adobe Premiere Pro na komputer.

KineMaster to uniwersalne narzędzie i najwyższej klasy edytor wideo na Androida. Osobliwością tej aplikacji jest to, że możesz wykonywać edycję w kilku warstwach. Możesz dodać nieograniczoną liczbę nakładek tekstowych, ścieżek audio, efektów, zmiksować kilka fragmentów i użyć podwójnej ekspozycji, aby dostosować tło. Ponadto KineMaster oferuje natychmiastowy podgląd edycji, dokładne zarządzanie krzywą głośności, kolorowe filtry LUT, regulatory prędkości, komponowanie chromatycznych i przejść 3D. Ogromną zaletą jest obsługa edycji 4K i eksportu wideo do 60 klatek na sekundę. Jednak usunięcie znaku wodnego i pełny dostęp do zasobów premium są możliwe tylko wtedy, gdy kupisz wersję premium aplikacji (prawie 80% funkcji jest dostępnych w wersji darmowej).

Quik to bezpłatna aplikacja mobilna firmy GoPro. Edytor wideo umożliwia importowanie nagranego materiału z telefonu lub bezpośrednio z aparatu, a także tworzenie filmów od podstaw. Aplikacja oferuje automatyczne przycinanie i edycję, co znacznie przyspiesza proces edycji wideo; dla zaawansowanych użytkowników aplikacja oferuje ręczne ustawienia w celu skorygowania koloru, ponad 20 ustawień wstępnych, a także możliwość zarządzania do 75 zdjęć i klipów wideo w ramach jednego projektu, a nawet łączenia tych treści.

iMovie zasługuje na miejsce na liście najlepszych programów do edycji wideo z doskonałymi narzędziami do gradacji kolorów, ustawień prędkości, dodawania tekstu i dźwięku do cyfrowych klipów. Obsługuje wideo 4K i jest połączony z iTunes i GarageBand. Możesz zachowywać wideo na iCloud Drive, przesyłać je do Apple TV za pośrednictwem AirPlay oraz pracować z Apple Photos, Mail i Wiadomościami.

Clips to bezpłatna aplikacja do edycji wideo z zaawansowanymi funkcjami edycji przeznaczonymi do tworzenia zabawnych filmów. Na przykład możesz stworzyć krótką historię i ulepszyć ją za pomocą filtrów artystycznych, muzyki, emoji, naklejek Star Wars, animowanego tekstu itp. Może być również traktowany jako dobry darmowy program do tworzenia filmów na Instagramie, jeśli chcesz wkleić klipy razem i edytować oś czasu.

4/5 - (liczba ocen: 2)