Porady

Jaki program do projektowania wnętrz? 5 darmowych aplikacji

AutoCAD LT
źródło: autodesk.com

Niezależnie od tego, czy prowadzisz 200-osobową firmę, czy dopiero zaczynasz jako solopreneur, korzystanie z najlepszego oprogramowania do projektowania wnętrz znacznie pomoże Ci osiągnąć sukces. Odpowiedni program lub aplikacja może nie tylko ułatwić dostarczanie najwyższej klasy wyników, ale może również usprawnić codzienne operacje Twojej firmy.

AutoCAD LT to jeden z najpopularniejszych obecnie programów do projektowania wnętrz, używany przez dekoratorów, architektów, inżynierów, specjalistów budowlanych i innych. To niezawodne oprogramowanie pozwala profesjonalistom projektować, rysować i dokumentować precyzyjne rysunki z geometrią 2D. Kompleksowy zestaw narzędzi do edycji i adnotacji oraz intuicyjny interfejs użytkownika sprawiają, że jest to najlepszy wybór projektanta. Zintegrowana aplikacja internetowa AutoCAD z uproszczonym interfejsem — bez konieczności instalowania oprogramowania.

Dzięki pakietowi do modelowania SketchUp Pro projektanci znajdą szybkie i łatwe modelowanie 3D dla wszystkiego, od pasywnych budynków po współczesne meble. Twórz szczegółowe skalowane rysunki w 2D, a następnie dodawaj niestandardowe style i materiały, które przeniosą Twoją wizję na ekran. To oprogramowanie do projektowania jest kompatybilne z platformami rzeczywistości wirtualnej, takimi jak Microsoft HoloLens, HTC Vive i Oculus, co oznacza, że możesz dosłownie przeprowadzić swoich klientów przez trwający projekt. Oprogramowanie umożliwia również projektantom pomiar danych budynku i analizę przewidywanego zużycia energii, światła dziennego, komfortu cieplnego mieszkańców i HVAC, dzięki czemu można dokładnie określić wydajność i osiągnąć cele po obłożeniu. Po zakończeniu renderowania program SketchUp Pro wygeneruje raport, dzięki czemu wszyscy interesariusze będą mogli pozostać na bieżąco.

Najnowsze wersje TurboCAD oferują profesjonalne oprogramowanie dla doświadczonych użytkowników CAD 2D i 3D. Pakiet projektów architektonicznych jest zasilany narzędziami do projektowania mechanicznego i modyfikacji, umożliwiając użytkownikom robienie wszystkiego, od prototypu z drukarkami 3D po szkicowanie projektów mebli. Dostępny zarówno dla systemów operacyjnych Mac, jak i Windows, TurboCAD reklamuje się jako „potężna alternatywa” dla AutoCAD LT, z fotorealistycznym modelowaniem powierzchni i oświetleniem, które pozwalają tworzyć potężne prezentacje.

Dzięki programowi Autodesk 3ds Max klienci doświadczą proponowanej pracy w pięknych, zaawansowanych technologicznie szczegółach. Oprogramowanie do projektowania wnętrz zapewnia doskonałą grafikę do animacji i modeli 3D, a także gier i obrazów. Użyj zestawów narzędzi, aby stworzyć wysokiej jakości renderingi i udoskonalić każde wnętrze i obiekt w najdrobniejszych szczegółach. (Edytor materiałów, tekstur i kolorów Autodesk oferuje wykończenie, dzięki czemu projekty wyglądają bardziej fotorealistycznie).

Wśród najpopularniejszych opcji w oprogramowaniu do renderowania architektonicznego, Archicad, który jest rozwijany przez Graphisoft, oferuje solidne narzędzia, intuicyjny interfejs i aplikację BIM, która pozwala skupić się na tworzeniu pięknych projektów zamiast nadążać za żmudną logistyką. W najnowszej wersji, Archicad 25, użytkownicy mogą szybko przełączać się z modeli 2D na 3D, dokumentować dane specyficzne dla strefy i cieszyć się bardziej precyzyjnymi szacunkami kosztów platformy.