Porady

Jakie gry dla dzieci wybrać?

granie w gry komputerowe

Czy zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko rozwijało się? Dlatego chcesz, aby spędzało czas kreatywnie? Dlatego zastanawiasz się nad tym, jakie gry mu kupić? Jeśli masz młodsze dziecko z pewnością doskonale sprawdzą się gry planszowe. Jeśli jednak Twoja pociecha jest w wieku szkolnym, zdecyduj się na gry na PS4 dla dzieci. Dlaczego warto je wybrać?  Jakie ma zalety granie w nie? Podpowiadamy poniżej.

Czym są gry na PS4 dla dzieci?

Gry na PS 4 dla dzieci są przeznaczonymi do grania na PlayStation Plus, czyli do grania na konsoli Sony. Jej użytkownicy mają dostęp do Instant Game Colection kilku gier miesięcznie bez dodatkowych opłat. Jedynym kosztem jest subskrypcja. Będąc subskrybentem zyskasz: rabaty na gry, możliwość zapisania ich w chmurze. Otrzymasz także okazjonalny dostęp do wersji beta oraz zagrania w grę przed jej premierą. Subskrypcje, które są dostępne w sprzedaży, kosztują od 59 zł do 90 zł. Jeśli zdecydujesz się na wykupienie jej na okres 12 miesięcy, wtedy koszt będzie wynosił niecałe 200 złotych. Gry na PS4 dla dzieci kupisz w sklepie PlayStation Story, ale także w pudełkach ze zdrapkami podobnymi do doładowań wirtualnego portfela Sen.

Jakie wymagania techniczne musisz spełnić, aby grać w gry PS4?

Jeśli zależy Ci na tym, aby gry na PS4 dla dzieci, działały bez żadnych usterek, powinieneś dopasować wymagania sprzętu do wersji. Jeżeli chcesz grać zdalnie potrzebujesz funkcji Remote Play oraz komputera albo laptopaWybierając urządzenie koniecznie sprawdź, czym jest laptop 17 cali ranking.  Pamiętaj o tym, że podczas grania w grę PS4 dla dzieci obraz jest przesyłany strumieniowo, dlatego ważne jest to, aby łączę działało szybko i bez żadnych zakłóceń.

Jakie zalety ma granie w gry PS4 dla dzieci?

Granie w grę PS4 dla dzieci daje wiele korzyści dzieciom oraz dorosłym. Oto najważniejsze z nich:

  • Poprawia koncentrację , logiczne myślenie oraz refleks
  • Zwiększenie umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji
  • Umiejętność wyznaczania celów oraz osiągania ich
  • Poprawiają kondycję wzrokowo-ruchową
  • Pokazują, że w określonych momentach należy podporządkować się pewnym zasadom
  • Uczą umiejętności współpracy z innymi.

Jak wybrać laptop do gry PS4 – ranking

Szukając sprzętu do gier PS 4 sprawdź ranking laptopów 17 cali. To jedno z najlepszych zestawień, w którym znajdują się tylko sprawdzone urządzenia. Przewagą laptopów nad komputerami stacjonarnymi jest ich mobilność. Możesz wraz z dzieckiem zabrać go dosłownie wszędzie i cieszyć się grą PS4 niezależnie od tego, czy jesteście w domu, czy też w podróży. Laptopy PS4 mają niewielki rozmiar, a do tego mają bardzo niskie zużycie energii. Wśród modeli, na które powinieneś zwrócić uwagę znajdują się: Lenovo IdeaPAD 3, HP Renew, HP Omen 17, Acer Nitro 5, Misi Katana, Asus Rog Strix oraz Hyperbook Plusar. W rankingu laptopów 17 cali znajdują się urządzenia, które są przeznaczone także do pracy dla grafików oraz programistów. Na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając laptop 17 cali w rankingu? Oto kilka najważniejszych parametrów:

  • Procesor oraz pamięć RAM są elementami, które wpływają na płynność działania i szybkość pracy
  • Rozdzielczość wyświetlacza oraz rodzaj matrycy to elementy, które wpływają na optymalizację i jakość obrazu
  • Kamera oraz głośniki
  • Dodatkowo możesz zadbać o to, aby urządzenie miało także inne funkcje np. podświetlaną klawiaturę.

Gry PS4 dla dzieci stanowią doskonałą formę rozrywki dla dzieci oraz dla dorosłych. Granie w nie rozwija je i sprawia naprawdę wiele radości. Potrzebujesz jedynie do nich laptopa 17 cali.

Chcesz poznać więcej nowinek gamingowych, rozrywkowych lub tych dotyczących najlepszego sprzętu technologicznego dla siebie lub swojego dziecka? Zachęcamy do zajrzenia na portal ekspert.ceneo.pl, gdzie zarówno najmłodsi fani gier komputerowych, jak i filmów i seriali, znajdą coś dla siebie.