iPhone X ciekawostki, informacje i mało znane fakty

iPhone X

Jeden z najbardziej odważnych i drogich telefonów 2017, iPhone X ma kilka wspaniałych funkcji oprogramowania, które próbują uzasadnić wysoką ceny. To ultrasmukłe ramki, doskonała kamera i najnowocześniejsza technologia skanowania twarzy.

Podczas gdy iPhone 8 i iPhone 8 Plus oferują iterację na znanej konstrukcji, jednocześnie wprowadzając znaczne wewnętrzne ulepszenia, iPhone X podąża nową ścieżką, zarówno pod względem wzornictwa, jak i technologii, którą wykorzystuje.

iPhone X jest dostępny w kolorach kosmicznym szarym i perłowym srebrnym.

Rzeczywiście, dzięki nowemu wzornictwu iPhone X będzie miał kilka ekskluzywnych funkcji w systemie iOS 11, których nie można znaleźć w innych urządzeniach. Te funkcje obejmują Animojis, 12 animowanych emojis, które można wysłać w iMessage, które odzwierciedlają ekspresję poprzez analizę ponad 50 różnych ruchów mięśni. Firma Apple opracowała również nowe funkcje ARKit, które wykorzystują funkcje wykrywania twarzy w iPhone X.

iPhone X jest pierwszym urządzeniem, które Apple wyposażyło w nowy wyświetlacz Super Retina. Zapewnia to lepszą czerń ekranu, lepsze kolory, a nawet oszczędność czasu pracy baterii. Wyświetlacz Super Retina obsługuje również filmy o wysokiej dynamice.

Kolejnym elementem, który iPhone X wnosi to rozdzielczość 1125×2436. Jest to pierwsza zmiana w rozdzielczości, jaka nastąpiła w iPhone’a od czasu wprowadzenia iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus w 2014 roku.

Teraz aby przejść do ekranu głównego, przesuń palcem z góry na dół.

Na telefonie iPhone X nie ma identyfikatora dotykowego, jednak firma Apple nie zrezygnowała z danych biometrycznych. W rzeczywistości wymyślili coś, co ich zdaniem jest nawet lepsze niż Touch ID: Identyfikator twarzy.

iPhone X ma szkło zarówno z przodu, jak i z tyłu, tworząc coś, co Apple nazywa „konstrukcją szklaną”. Jeśli martwisz się o to, że szkło ulegnie stłuczeniu, Apple podkreśla, że jest to szkło „najtrwalsze”, jakie kiedykolwiek zastosowano w smartfonie.

Kamera i tryb portretowy

Zarówno iPhone 8 Plus, jak i iPhone X oferują nowe opcje oświetlenia portretowego (w wersji beta), dzięki którym zdjęcia będą miały dodatkowy dramat teatralny. Ale tylko iPhone X rozszerza te same możliwości na kamerę z przodu.

Przełącz się w tryb „selfie” i możesz stuknąć przycisk Portret, aby delikatnie rozmyć tło. Będziesz mógł również wybierać spośród opcji oświetlenia: naturalne, studio, kontur, scena i światło mono. To może mieć duże znaczenie w wykonywaniu autoportretu.

Jedna rzecz, o której należy pamiętać: Podczas gdy Apple używa dwóch tylnych kamer, aby uzyskać tryb portretowy w urządzeniach iPhone X, 8 Plus i 7 Plus, tryb portretowy opiera się na obiektywie z pojedynczą kamerą, wspomaganym oprogramowaniem. Nie oczekuj takiego samego poziomu jakości i szczegółowości jak w przypadku dwukanałowego trybu portretowego.

Face ID

Face ID to nowy mechanizm odblokowywania danych biometrycznych wprowadzony przez Apple w telefonie iPhone X. Korzystając z przednich kamer, kamery na podczerwień, oświetlacza i projektora punktowego, iPhone skanuje twarz przy użyciu takich technik, jak mapowanie głębokości w celu sprawdzenia, czy Ty to Ty.

Ponadto system nie może być podstępnie oszukany przez fotografie, a nawet idealnie wyrysowane maski. Funkcja Face ID współpracuje również z aplikacjami Apple Pay i aplikacjami innych firm, podobnie jak funkcja Touch ID.

Kiedy telefony z systemem Android zaczynają dodawać podobną zaawansowaną technologię skanowania twarzy – pamiętaj, że Qualcomm udostępnia tę technologię wszystkim telefonom, które korzystają z chipsetu Snapdragon 845.

Identyfikacja twarzy pozwala zaoszczędzić czas logowania. Identyfikator twarzy nie zawsze działa, kiedy chcę, ale kiedy tak jest, może mnie wprowadzić na strony chronione hasłem, takie jak Amazon i mój bank. Pozwala mi to zaoszczędzić dziesiątki razy na konieczności wpisywania hasła. Działa to podobnie jak rejestrowanie odcisków palców w celu uzyskania dostępu do witryny – z wyjątkiem tego, że nie musisz podnosić palca.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *