Mobile

iPhone se ciekawostki, informacje i mało znane fakty

iPhone se

Urządzenia iPhone 8, iPhone X oraz zbliżający się iPhone 11 cieszą się pełnym zainteresowaniem, ale Apple ma w swojej ofercie również inne znakomite urządzenia, w tym 4-calowy iPhone SE.

iPhone SE firmy Apple został po raz pierwszy zaprezentowany w marcu 2016 roku i nadal pozostaje flagowym 4-calowym iPhonem firmy. Jeśli nie jesteś zachwycony 4,7-calowym iPhonem, 5,5-calowym iPhonem Plus lub 5,8-calowym iPhonem X, z pewnością warto zainteresować się iPhonem SE.

Klienci kupujący smartfony często nie patrzą na iPhone’a SE ze względu na jego rozmiar ponieważ wygląda on jak iPhone 5s i ma swój wiek,.

Firma Apple podobno pracuje nad iPhone SE 2, ale nic nie jest potwierdzone, dopóki Apple nie staną tego nie potwierdzi. Oczekuje się, że we wrześniu firma zaprezentuje trzy nowe modele telefonów iPhone, ale iPhone SE 2 nie jest jednym z nich.

iPhone SE to najlepsza w swojej klasie opcja małego telefonuu Apple. Prawdopodobnie wiesz również, że urządzenie pracuje w systemie operacyjnym iOS 11.

Wiele osób spekulowało, że iPhone będzie tańszym, mniej wydajnym urządzeniem skierowanym na rynek budżetowy. Rzeczywistość jest zupełnie inna.

Oprócz niewielkich rozmiarów, smartfon Apple ma niewiele wspólnego z iPhonem 5 lub 5s. Pomimo zachowania tego samego rozmiaru, grubości (7,6 mm) i dodania grama do wagi (113 g), jest on dwa razy szybszy niż 5s pod względem mocy obliczeniowej, z układem graficznym, który działa trzykrotnie szybciej.

Układ A9 wewnątrz iPhone SE jest taki sam jak w flagowym iPhone 6 i 6s Plus, co sprawia, że jest to potężny smartfon dla tych, którzy lubią rzeczy w małych „opakowaniach”. Jeśli tęsknisz za kieszonkowym telefonem iPhone, ponieważ Apple posiada 4,7-calowe i większe ekrany, iPhone SE może być właśnie tym, czego szukasz.

Wydajność aparatu jest podobna do iPhone’a 6, oferującego zdjęcia o rozdzielczości 12 MP i możliwość robienia wideo w rozdzielczości 4K. Możesz robić zdjęcia Live Photos tak samo jak iPhone 6s, ma lampę błyskową True Tone do równoważenia odcieni skóry i jest wsparcie wideo w zwolnionym tempie, które oferuje 1080p przy 120 klatkach na sekundę lub 720p przy 240 klatkach na sekundę.

Główną zaletą iPhone’a SE dla wielu będzie jego mniejszy ekran/rozmiar. W ciągu ostatnich kilku lat rozmiary wyświetlaczy smartfonów eksplodowały do tego stopnia, że pięć cali jest powszechnie uznawane za minimalną wielkość telefonu.

Apple nazywało iPhone’a SE najpotężniejszym 4-calowym telefonem na świecie, a to dlatego, że nie skąpił on na mocy obliczeniowej.