iPhone 6s – informacje, ciekawostki i fakty

iPhone 6s

W tym artykule powiem Ci rzeczy, których nie wiedziałeś o telefonie iPhone 6S. Nie gwarantuję, że nie znasz wszystkich z nich. Jednak większość z nich była dla mnie zaskoczeniem.

Cechą wyróżniającą iPhone’a 6S jest funkcja 3D Touch. Podobnie jak w przypadku funkcji Force Touch na zegarku Apple Watch i w nowszych MacBooków, monitor umożliwia wyczuwanie nacisku palców i odblokowywanie nowych funkcji po naciśnięciu przycisku na różnych poziomach nacisku.

Na iPhone’ach możesz użyć 3D touch, aby zamienić klawiaturę w gładzik, co pozwoli na szybszy wybór tekstu. Naciśnij w dowolnym miejscu na klawiaturze, aby rozmyć klawisze literowe i ożywić kursor. Następnie można przesunąć palcem po ekranie, aby szybko przesunąć kursor tam, gdzie chcesz, lub nacisnąć go nieco mocniej, aby szybko podświetlić tekst.

Koszt części wynosi 234 dolarów – W raporcie, wartość części iPhone 6S wynosi tylko 234 dolarów w porównaniu do 650 dolarów ceny bazowej i między 16 a 64 GB, jest 12 – 20 dolarów różnicy w pamięci masowej i Apple kasuje za to 100 $.

Nowe iPhone’y są wyposażone w lepsze aparaty niż kiedykolwiek wcześniej, ale możesz zauważyć, że zdjęcia przy słabym oświetleniu wyglądają gorzej niż na starszych iPhonach. Jest to możliwe dzięki nowemu trybowi Live Photos, który automatycznie nagrywa obraz przed i po każdym zdjęciu, blokując ekspozycję i poziomy ISO. Spróbuj wyłączyć tryb, a powinieneś uzyskać lepszą wydajność przy słabym oświetleniu… oraz zdjęcia, które zajmują o połowę mniej miejsca.

Najpopularniejszą wersją iPhone’a 6S Plus był 6S Plus w kolorze różowego złota 64GB.

iPhone 6S ma czystszą zewnętrzną obudowę, bez etykiet FCC.

iPhone nie miał nadruku IMEI na tylnej obudowie.

Ekskluzywny gładzik klawiatury Trackpad – Wiesz, że wspaniały gładzik klawiatury wprowadzony przez Apple z systemem iOS 9 został usunięty z wersji beta 3, dzięki czemu jest przeznaczony wyłącznie dla systemu 6S. Dzięki temu będziesz mógł aktywować go za pomocą 3D touch, a nie możesz już aktywować tego na żadnym innym telefonie iPhone poza 6S.

Cięższy i grubszy – iPhone 6S jest cięższy i grubszy dzięki ekranowi dotykowemu 3D. Ta nowa technologia musi się poświęcić, a w rezultacie nowy 6S jest o 14 g cięższy od iPhone’a 6.

6S Plus to pierwszy telefon z OIS dla wideo – iPhone 6S plus, nie tylko posiada wyłącznie optyczną stabilizację obrazu, ale także stabilizację obrazu wideo. Więc teraz będziesz mógł zobaczyć, że funkcja ta została rozszerzona na nagrywanie wideo.

Pojedynczy piksel aparatu jest mniejszy. 1,22 µ vs 1,5 µ – Pojedyncze piksele w kamerze są w rzeczywistości mniejsze.

Slow Motion jest lepsze niż wcześniej – nieznana wielu osobom z firmy Apple cicha aktualizacja funkcji Slow Motion w telefonie iPhone 6S. Można nagrywać 1080P z prędkością 120 klatek na sekundę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *