Rozrywka

Gwint – Ciekawostki, Informacje i Fakty

gwint

Gwint to logiczna gra karciana która pozwala na dowodzenie bohaterami oraz jednostkami z sagi Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego. Poniżej 10 ciekawostek na temat tej gry:

1. Gra stworzona została przed polską firmę CD-projekt i można w nią zagrać na takich platformach jak : Microsoft Windows ( PC ), Play Station 4, Xbox One, IOS oraz Android.

2. Gwint zadebiutował tak naprawdę jako mini gra w grze Wiedźmin 3 : Dziki Gon. Pracę nad pełną wersją tej gry ruszyły w 2016 roku, a w 2018 roku zadebiutowała w wersji na PC.

3. Pierwsze rozszerzenie tej gry wydane zostało w 2018 roku i ma nazwę Wojna Krwi. Zostało ono tak naprawdę zbudowane tak duże że na końcu zdecydowano, że Wojna krwi będzie samodzielną grą.

4. Oficjalne rozszerzenie wydane zostało w 2019 roku. Wzbogaciło ono grę o ponad 100 nowych kart, 12 słów kluczowych oraz powiązany z nimi nowy mechanik. Fabuła dotyczy głównie wampira Dettlaffa van der Ereteina.

5. Kolejnym dodatkiem do gry jest Novigrad, który swój debiut miał w 2019 roku. Wprowadza on do gry 90 nowych kart, kilka nowych mechanik oraz syndykat nową gającą frakcję. Dodatek koncertuje się głównie wokół tytułowego miasta Novigradu.

6. Innym dodatkiem do Gwint jest żelazna wola, która swój debiut miała na jesień w 2019 roku. Dodatek wprowadza do gry 80 nowych kart w tym neutralne czyli takie które można przypisać do dowolnej frakcji. Wprowadzone zostały nowe mechaniki jak zbroja czy barykada,

7. Ostatnim dodatkiem byli Kupcy Ofiru, którzy zadebiutowali w 2019 roku na zimę. Wprowadziło ono do gry 70 nowych grywalnych kart oraz dwie nowe mechaniki bojowe.

8. Gra Gwint odniosła sukces na rynku i została uhonorowana nominację jako najbardziej obiecująca gra e – sportowa na Gaming Awards 2019.

9. Podczas digital dragon awards 2019, Gwint uzyskał nominację w kategorii najlepsza oprawa artystyczna w polskiej grze.

10. W grze do dyspozycji znajduje się 6 grywalnych frakcji.