Co robić w przypadku upuszczenia iPhone’a?

Co robić w przypadku upuszczenia iPhone’a?

Nowoczesne telefony dają użytkownikom coraz więcej możliwości. Od dawna nie są już tylko urządzeniami do wykonywania połączeń, ale stają się pomocnikami i kompanami codziennego życia. Ułatwiają pracę, umożliwiają uwiecznianie ważnych chwil, upraszczają kontakt ze światem. Ponieważ urządzenia mobilne są tak bardzo potrzebne, użytkownicy powinni dbać, aby nie narazić ich na zniszczenia. Zabezpieczenie iPhone’a na wypadek upuszczenia czy porysowania może skutecznie zapobiec poważnym uszkodzeniom. Czasami jednak na ochronę jest już za późno. Co robić w takim przypadku?

Uszkodzenie dodatkowej szybki lub ekranu dotykowego

Zakres zniszczeń, którym ulegają telefony, jest bardzo różny. Jeśli więc upadł Ci iPhone, najpierw przyjrzyj się, jak bardzo został uszkodzony. Jeśli miałeś naklejone na szybkę szkło hartowane, być może pęknięciu uległo tylko ono. Sprawdź, jak wygląda naklejana warstwa ochronna Twojego urządzenia mobilnego, przyjrzyj się też obudowie. Jeżeli szkło hartowane popękało pod wpływem uderzenia, upewnij się czy, znajdujący się pod dodatkową szybką, ekran LCD nadal działa. Jeżeli wyświetlacz telefonu nie reaguje na dotyk, to prawdopodobnie masz do czynienia właśnie z jego uszkodzeniem.

Jak znaleźć dobry serwis iPhone?

Jeśli stwierdziłeś już, że zniszczenia Twojego telefonu są na tyle poważne, że trzeba będzie oddać go do serwisu, poświęć trochę czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca. Najlepiej wybrać specjalistów, którzy zajmują się wyłącznie urządzeniami marki Apple. Dzięki temu będziesz miał pewność, co do ich specjalistycznych kompetencji. Każdy smartfon ma przecież swoją własną specyfikę. O ile w przypadku niewielkich zniszczeń, wymagających na przykład tylko zmiany szkła hartowanego, prawdopodobnie każdy pracownik serwisu wykona zadanie bez zastrzeżeń, o tyle w przypadku uszkodzenia ekranu LCD czy zalania sprzętu, warto już wybrać placówkę zajmującą się wyłącznie iPhone’ami oraz iPadami.

Decydując się na salon, warto dokładnie przyjrzeć się jego ofercie. Nie bierz pod uwagę wyłącznie ceny usługi, ale również czas jej wykonania, występowanie gwarancji na naprawę, podejście do klienta. Dobry serwis odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Ponadto naprawa powinna odbyć się sprawnie i nie pochłonąć przy tym wszystkich Twoich oszczędności. Dobry specjalista będzie wiedział, jak ważny jest dla Ciebie iPhone i postara się zwrócić go jak najszybciej, gdy tylko sprawi, że będzie wyglądał i działał jak nowy.

Zapobieganie zniszczeniom

Upuszczenie telefonu lub uszkodzenie go w inny sposób, to zawsze przykra sytuacja. Dobrze jest więc zapobiegać ewentualnym wypadkom i zapewnić sprzętowi podstawową ochronę. Zaopatrz się w szkło hartowane i wytrzymałe etui. Tego typu produkty nie są drogie, a mogą ustrzec Cię przed niepotrzebnymi wydatkami, wynikającymi z konieczności naprawy. Ponadto, wybierając etui, możesz sprawić, że Twój iPhone będzie prezentował się jeszcze lepiej. Masz bowiem do wyboru niezliczoną ilość modnych akcesoriów. Jeśli zaopatrzysz się w takie elementy, być może następnym razem, gdy upadnie Ci ulubiony Iphone, nie będziesz musiał się z nim rozstawać i zaoszczędzisz pieniądze.

3.9/5 - (17 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *