Biznes

Audyt użyteczności – czym jest i jak go przeprowadzić?

audyt

Różne działania podejmowane w obrębie witryny internetowej mają wpływać na jej lepszą funkcjonalność oraz dopasowanie do potrzeb odbiorcy. Doskonałym tego przykładem jest audyt UX użyteczności, który skupia się na kluczowym czynniku mającym wpływ na odbiór strony przez odwiedzających. Niski wskaźnik konwersji powinien definitywnie skłonić nas do podjęcia odpowiednich działań w zakresie witryny. Niemniej jednak wielu właścicieli stron nie zdaje sobie sprawy z korzyści, jakie niesie za sobą wykonanie audytu. Przedstawiamy najważniejsze zalety związane z tym rozwiązaniem.

Audyt użyteczności – czym się charakteryzuje?

Audyt użyteczności to odpowiednio przeprowadzona analiza ekspercka, obejmująca pełną i szczegółową ocenę witryny w celu określenia jej zgodności z oczekiwaniami użytkowników, jak również preferencjami co do zawartości. Dzięki tej szczegółowej ocenie audyt AX pozwala na sprawdzenie, czy dany serwis jest odpowiednio dopasowany do potrzeb odbiorców, jak również wskazuje miejsca, które warto zmienić w taki sposób, aby strona była jak najbardziej zgodna z oczekiwaniami odwiedzających ją użytkowników. Poprzez wprowadzenie właściwych rozwiązań witryna będzie cieszyć się zdecydowanie większą popularnością, a podejmowane działania wpłyną pozytywnie na osiągane przez nią wyniki.

Co stoi za wysoką skutecznością analizy użyteczności?

Audyt AX opiera swoją skuteczność przede wszystkim o analizę heurystyczną oraz zasady użyteczności. Efektem przeprowadzenia go oraz wdrożenia jego raportów jest możliwość zauważenia błędów, oraz rekomendacji do wprowadzenia w celu ich poprawy. To doskonały sposób na poprawienie funkcjonowania oraz odbioru witryny internetowej, co ma szczególne znaczenie w branży e-commerce. Dzięki wprowadzonym działaniom możliwe jest wpłynięcie pozytywnie na konwersję oraz znaczne zwiększenie sprzedaży. To istotne korzyści dla wielu przedsiębiorców, chcących rozwijać swój biznes w sieci.

Jakie korzyści zapewni wykorzystanie audytu UX?

Znalezienie oraz zweryfikowanie błędów na stronie pozwala wpłynąć korzystnie na uzyskane wyniki sprzedażowe oraz wizerunkowe. Będąc właścicielem danego serwisu internetowego, znalezienie błędów może być problematyczne. Odpowiednim rozwiązaniem tej sytuacji jest wykorzystanie możliwości audytu UX, która pozwoli na znalezienie błędów dokładnie tam, gdzie są one widoczne.

Audyt użyteczności – obowiązkowa analiza dla Twojej strony internetowej

Przyjazna dla użytkowników strona internetowa to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy rozwijać swój biznes w sieci. Oprócz pozycjonowania oraz optymalizacji witryny warto wdrożyć odpowiednie działania analityczne, które wpłyną pozytywnie na jej użyteczność oraz pozwolą znaleźć istotne błędy. W ten sposób podejmowane działania będą zdecydowanie bardziej skuteczne oraz miarodajne. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy pomimo wdrażania różnych rekomendowanych rozwiązań nie widzą ich korzyści. Audyt użyteczności sprawdzi się w przypadku różnych witryn internetowych, niezależnie od ich wielkości czy branży. Zdecydowanie warto rozważyć to rozwiązanie, jeśli zależy nam na usprawnieniu działania strony.

Materiał partnera