Rozrywka

Narcos – Interesujące Ciekawostki, Informacje i Fakty

serial Narcos
NETFLIX

Narcos to amerykański serial, który uznawany jest za pewną odmianę dramatu bądź thrillera. Serial został wyprodukowany dla stacji Netflix przez Chris Brancato, Carlosa Bernarda i Douga Miroa.

Fabuła filmu skupiona jest wokół głównego bohatera, który przedstawia jednego z najbardziej rozpoznawalnych działaczy mafii narkotykowej- Pabla Escobara.

Wszelkie wątki powiązane są z jego działalnością oraz interesami, które prowadzi. Niesamowite historie, które mają miejsce w tym serialu poruszają serca wielu widzów oraz powodują wzrost napięcia wywołanego ogólną sytuacją, która ma miejsce w nim. Z Narcos wiąże się wiele ciekawostek, które zostaną przedstawione poniżej.

1. Aktor Wagner Moura wcielił się w rolę głównego bohatera. Na potrzeby tej produkcji zdecydował się nauczyć języka hiszpańskiego, który wcześniej nie był dla niego znany. Jego rola powiązana jest z wieloma aspektami, przykładowo mężczyzna zmuszony był do przybrania na wadze aż 20 kilogramów, które dzieliły go od legendarnego Pablo Escobara.

2. Przed rozpoczęciem kręcenia serialu producenci zgłosili się do policji, w celu otrzymania podsłuchów, które były umieszczane w domu szefa mafii. Dzięki uzyskanym rozmowom oraz dialogom możliwe było wprowadzenie autentycznych wypowiedzi tego mężczyzny.

3. W serialu umieszczono prawdziwych agentów DEA, którzy mieli odgrywać rolę mężczyzn skupiających się na odnalezieniu Escobara oraz otrzymania bardzo ważnych materiałów.

4. Ciekawym aspektem jest ten dotyczący faktu, iż postać kochanki Escobara jest wzorowana autentyczną kobietą Virginii Vallejo. Kobieta w obecnych czasach żyje, gdzieś na świecie, jednak nikt nie zna jej obecnego nazwiska, które zostało zmienione.

5. W całej produkcji możemy znaleźć realne fotografie prawdziwego szefa mafii, który około 30 lat temu budził postrach wśród wielu osób. Ukazywanie ich umożliwia widzom przeniesienie się, chociaż na moment w przeszłość i odczuwanie indywidualnego charakteru życia Escobara.

6. Wielu z nas zastanawia się skąd została zaczerpnięta nazwa serialu. Odpowiedź jest bardzo prosta. Narco jest skrótem od słowa narcotraficante, co oznacza w tym języku przemytnika narkotyków.

7. Prawdziwy syn przywódcy mafii narkotykowej nie należy do fanów tego przedsięwzięcia. Uważa on, że jego ojciec został ukazany w nieprawdziwym świetle i wiele faktów wygląda zupełnie inaczej niż wyglądały w rzeczywistości.

8. Jeden z członków rodziny, a konkretnie brat samego Pablo Escobara zaskarżył Netflixa oraz starał się uzyskać pewnego rodzaju zadośćuczynienie za nieprawdziwe przekazywanie informacji o jego ukochanym bracie. Niestety jego działania nie przyniosły zamierzonych przez niego efektów.

9. Szef mafii był osobą, która bardzo szczegółowo opisywała każdy swój dzień. Jego dokumentacja pozwoliła producentom na dokładne przeanalizowanie jego życia oraz umożliwiła uwzględnienie licznych szczegółów, jak ubranie czy różnorodne rekwizyty.

10. Wątkiem, któremu zostało poświęcone najwięcej czasu była oczywiście śmierć przywódcy mafii narkotykowej. Najdrobniejsze detale dopracowane były w jak najlepszy sposób, tak że zakończenie serialu uważane jest za doskonałe.