Rozrywka

Westworld – Zaskakujące Ciekawostki, Informacje i Fakty

westworld
HBO

Westworld to amerykański serial z gatunku produkcji science-fiction. Serial stworzony został w języku angielskim przez Jonathana Nolana i Lisa Joy.

Westworld opiera się na innym filmie, jakim jest Świat Dzikiego Zachodu, który został wyprodukowany w 1973 roku. Serial ten możemy oglądać w stacji HBO oraz zyskał on liczne, prestiżowe nagrody, jak Emmy. Cała fabuła dzieję się w pewnym parku, w którym znajdują się hosty, posiadające sztuczną inteligencję.

Aktorzy udzielający się w tej produkcji zostali doskonale dobrani do swoich ról, a ich gra aktorska sprawia, że każdy widz może chociaż na chwilę poczuć dreszczyk emocji na swoich plecach. Z tym serialem powiązanych jest wiele ciekawostek. Warto wspomnieć tutaj o:

1. Pełnej obsadzie serialu poświęcono wiele czasu, ponieważ występowały liczne trudności z przydzieleniem aktorów do konkretnych ról. Przykładowo Max von Sydow oraz Christopher Plummer rywalizowali między sobą o rolę doktora Roberta Forda, który jest bardzo ważną osobą w całej produkcji. Co więcej, Gary Oldman miał zagrać rolę Bernarda.

2. Zdjęcia to tego cudownego serialu tworzone były w Kalifornii w różnorodnych miejscach. Możemy wyróżnić Burbank oraz Los Angeles.

3. Ciekawym faktem jest, że jeden z aktorów dostał kontuzji nogi- złamania już w pierwszy dzień kręcenia fabuły. Mężczyzna obawiał się reakcji producentów, dlatego nie poinformował ich o całym zdarzeniu i nadał indywidualny charakter swojej postaci.

4. Wiele osób uważa, że odbiór całego serialu ułatwiła producentom,,Gra o tron”. To właśnie w niej znajduje się wiele barwnych postaci, kolorowej scenerii oraz rekwizytów. Odbiór Westworld jest korzystny, jeśli ktoś preferuje produkcje z zakresu wymienionego powyżej filmu.

5. Fani tego serialu tworzą własne spekulacje dotyczące tożsamości głównych bohaterów. Teorii jest wiele, a niektóre z nich uznawane są za słuszne. Jednak do tej pory nikt z nas nie zna prawdziwych założeń producentów serialu.

6. Pierwszy sezon, a właściwie jego trzeci odcinek zdradza długo ukrywaną tajemnicę, iż pobyt w takim parku jednodniowy pobyt to około 40 tysięcy dolarów.

7. Kręcenie pierwszego ze wszystkich odcinków zajęło obsadzie najwięcej czasu, aż 22 dni. Miało to miejsce w 2014 roku, a producentom bardzo zależało, aby ich widzowie byli zadowoleni z wszelkich uzyskanych przez nich efektów ciężkiej pracy.

8. Drugi sezon tego serialu został opisany już dużo wcześniej, ponieważ reżyser obawiał się terminów, które mogły się znacząco przedłużyć. Z racji dużego zainteresowania pierwszym sezonem zależało mu, by drugi sezon odbył się w jak najszybszym tempie.

9. W czołówce serialu możemy zauważyć bardzo nietypowy instrument. Pomysłodawcy produkcji zamówili specjalnie rolki do pianoli, które miały nadać indywidualny charakter czołówce. Rolki te zostały stworzone przez Tima Baxtera.

10. Ulubionym filmem Jonathana Nolana jest oczywiście „Once Upon a Time in the West”. To właśnie nazwa miasta Sweetwater znajdujące się w fabule tegoż serialu, została zaczerpnięta z farmy występującej w filmie.

4/5 - (liczba ocen: 3)