Porady

Tusze do drukarki – dlaczego nie warto przepłacać i wybrać zamienniki?

tusz do drukarki

Trudno sobie wyobrazić życie bez drukarki. Drukowanie dokumentów przydaje się nie tylko w pracy, ale także w domu, gdy musisz mieć kopię umowy czy polisy. Wraz z drukarką pojawia się konieczność kupowania tuszy do niej. Jednocześnie, chcemy, aby jakość wydruku była dobra. Tu pojawia się problem. Wmówiono nam, że to model drukarki definiuje zakup tuszów do niej. Tylko oryginalne tusze mają wpływać na żywotność i wydajność drukarek. A co z opcją taniego drukowania? Czy produkty oryginalne są rzeczywiście najlepsze? Czy jako tusze do drukarek można kupić zamienniki bez obaw? Dlaczego właściwie do drukarek tusze oryginalne są droższe? Czemu warto stosować tańsze zamienniki?

Dlaczego tusze oryginalne muszą kosztować więcej?

Przez lata wpajano nam informacje, że model urządzenia drukującego musi być kompatybilny z tuszem i tylko dzięki temu zyskamy doskonałą jakość wydruku, a nasza drukarka będzie nam służyła przez długi czas. Niby wydaje się to logiczne. Tyle tylko, że jak zwykle – jest to pewien mit i chwyt marketingowy.

Producenci drukarek wkładają bardzo wiele środków w skrupulatne badania nad jakością oryginalnych produktów, co przekłada się oczywiście na samą cenę tuszy. Dodatkowo, bardzo często, firmy produkują tańszą drukarkę, aby następnie wyrównać sobie koszt, niezbędnym do niej tuszem oryginalnym.

Wynika z tego, że w przypadku tańszych zamienników, rzeczywiście mamy do czynienia z mniejszą ilością przeprowadzonych na nich badań, ale nie wpływa to w żaden sposób na finalną jakość samego produktu. Zarówno oryginalne tusze jak i zamienniki prezentują sobą te same właściwości i jakość. Jedyną różnicą jest jednak cena. W przypadku oryginalnych produktów, może być ona nawet 50% większa! Po co zatem przepłacać?

Czy zamienniki szkodzą drukarce i drukują gorzej?

W branży drukarniczej panuje opinia, że nie oryginalne tusze do drukarki gorzej drukują oraz niszczą samą drukarkę. Czy tak jest w rzeczywistości?

Już na bazie wcześniejszego rozdziału, możesz być pewny, że powyższe twierdzenie także jest mitem. Przede wszystkim tusze zamienne są bazowane na oryginałach. Każdy tusz, nawet zamiennik, przechodzi szczegółowe testy jakości. Gdyby zamienniki miały niszczyć urządzenia, to wielu użytkowników już dawno porzuciłoby opcję tańszego kupowania, przez co sama sprzedaż zamienników nie miałaby racji bytu.

Co do jakości, atrament który stosowany jest w zamiennikach, ma te same właściwości, co oryginał, a co więcej – jest to ten sam atrament najwyższej klasy. Dlatego też tam, gdzie mają być nasycone kolory – występują one tak samo.

Dochodzimy zatem do podsumowania, że pod żadnym kątem, zamienniki tuszów nie są gorsze od oryginałów na żadnym polu. Jedyne, co dzieli oryginał od zamiennika to cena. A od czego ona zależy, zostało już wyjaśnione.

Odpowiedni produkt dla twojej drukarki w naszej ofercie

Jeśli zatem, przykładowo poszukujesz tusze do drukarek HP, warto odwiedzić odpowiedni sklep, którzy w sprzedaży dostępne ma produkty wysokiej jakości, określane jako zamienniki tuszy.

W naszym asortymencie dostępne są materiały eksploatacyjne, tusze, filtry, atramenty, wkłady czy tonery. Posiadamy produkty kompatybilne dla marek tj. Canon, Epson, Lexmark i wiele innych.

Nie przepłacaj i wybierz dla swojej drukarki, gwarancję niskiej ceny przy wysokiej jakości. Dzięki temu, kupisz na Print24 m.in. tusze do drukarki HP