Tech

Technologia cały czas idzie do przodu

Świat się zmienia w mgnieniu oka. Jeszcze nigdy nie było takiego rozwoju technologii jak teraz. Ludzie są przyzwyczajeni do wpatrywania się w świecące prostokąty.

Technologia cały czas idzie do przodu

Co roku staje się łatwiejsze tworzenie stron internetowych, filmów, czy innych rzeczy związanych z technologią. Dla przykładu: Premiere Pro do montażu daje coraz więcej udogodnień. Coraz szybciej trwa proces montażu. Czas renderowania został skrócony. Komputery również stają się coraz szybsze, więc też samo obsługiwanie komputera jest znacznie szybsze.

Jeśli chodzi o strony internetowe to dla przykładu WordPress z roku na rok posiada coraz więcej wtyczek, dzięki czemu funkcjonalność strony wzrasta. Ludzie tworzą darmowe wtyczki, tak więc twórcy stron internetowych mają możliwość korzystania z nich bez poniesienia kosztów. Wzrasta przez to funkcjonalność strony, darmowym kosztem.

Najnowsze technologie – komputery, inżynieria genetyczna i rozwijające się dziedziny nanotechnologii – różnią się od technologii poprzedzających. Telefon, samochód, telewizja i podróże lotnicze przyspieszyły, przekształcając społeczeństwo.

Komputery, biotechnologia i nanotechnologia

To rzeczy samo-przyspieszające; To znaczy, produkty własnych procesów pozwalają im rozwijać się coraz szybciej. Nowe chipy komputerowe są natychmiast wykorzystywane do rozwijania nowej generacji silniejszych silników. To niepohamowane przyspieszenie wyrażone w prawie Moore’a. Te same dynamiczne technologie biotechnologiczne i nanotechnologiczne – jeszcze bardziej, ponieważ wszystkie te technologie mają tendencję do przyspieszania siebie. Komputery szybko odwzorowują DNA w ludzkim genomie, a teraz badane jest DNA jako medium do obliczania. Kiedy nanoboty zostaną w końcu udoskonalone, możesz mieć pewność, że jedna z pierwszych rzeczy, które zrobią, to tworzenie nowych i lepszych nanobotów.

Technologie z tą właściwością ciągłego samopompującego rozwoju stwarzają warunki niestabilne i nieprzewidywalne. A ponieważ te technologie napędzają całe sektory społeczeństwa, istnieje ryzyko, że sama cywilizacja może stać się niestabilna i nieprzewidywalna.

Proponenci determinizmu technologicznego sprawiają, że silne działanie polega na tym, że samoopatrzające się technologie realizują swój własny cykl życia. Wskazują, że szybki rozwój technologii komputerowych wyrósł z robotyki i Internetu – z wielką korzyścią dla przemysłu i komunikacji z ludźmi. Nawet jeśli jeden kraj zdecyduje się zrezygnować z kolejnej rewolucji technologicznej, inny kraj właśnie to zrobi.