Szafa Rack – zastosowanie i funkcje

Szafa Rack

Szafa Rack doskonale organizuje i zabezpiecza wszelkie panele sterujące. Im wyższy standard, tym większa gwarancja bezproblemowego działania.

Szafy Rack – główne zastosowanie

Szafy serwerowe wykonane są w standardzie Rack 19 lub Rack 10. Od wielu lat wyznaczają standard w projektowaniu i instalacji sieci komputerowych LAN, kontroli dostępu, systemu alarmowego oraz w systemach Audio-Video. Główne zalety szafy Rack to łatwość montażu i przebudowy urządzeń oraz administrowania i rozbudowy systemów. W szafach Rack najważniejsza jest kompatybilność z różnymi systemami i akcesoriami. Dzięki temu w jednym miejscu możesz zintegrować systemy sieciowe, monitoringu, alarmowe oraz nagłaśniające.

Montaż w szafie Rack

Najczęściej do szaf Rack trafiają patch panele, czyli zakończenia sieci LAN, monitoringu, alarmów czy światłowodów. Produkt sprawia, że wszystkie przewody są łatwo dostępne i usystematyzowane. Częsty jest też montaż systemów i listw zasilających, a także zasilania awaryjnego. W szafie Rack zamontujesz także takie niezbędne elementy jak systemy wentylacji, zapewniające urządzeniom konieczne warunki pracy. Do szafy IT bez problemu wejdą nie tylko serwery i komputery, ale też modemy, routery, konwertery dla sieci LAN miedzianych oraz światłowodowych i switche. Do dyspozycji operatorów dźwięku i obrazu jest też przestrzeń na rejestratory NVR DVR oraz urządzenia Audio-Video.

Szafy serwerowe i ich bezpieczeństwo

Szafy Rck do samodzielnego montażu już firmowo mają otwory do zawieszenia na ścianie. Stabilna konstrukcja z minimum 2 szynami zapewniającymi wzmocnienie przy montażu urządzeń pozwoli użytkownikowi odetchnąć. Każda szyna jest moblina w 3 do 4 pozycjach. Obudowa serwerowa umożliwia założenie okablowania od góry i od dołu. Szafa Rack 19 posiada otwory wentylacyjne w podłodze i na dachu, które umożliwiają podłączenie wentylatorów. Wentylacja pozwala zadbać o sprzęt i jego bezpieczeństwo. Wymiary zależą od modelu i podlegają pod zamówienie. Szafy wiszące posiadają oszklone drzwi przednie z hartowanej stali, pozwalające na doskonały dostęp do produktów wewnątrz.

Wysoki standard w serwerowni

Każdy zamówiony w naszym sklepie towar trafi do Ciebie w formie do własnoręcznego montażu. Wisząca szafa Rack, jeśli dobrze obliczyłeś wymiary, to standard, który w wygodny sposób złożysz i zawiesisz. Produkty jakie znajdziesz do montażu szafy Rack to m.in. dwie sztuki podłogi/ dachu, dwie sztuki boków, przednie drzwi, szyny, klucze do zamka, instrukcja do złożenia oraz klucz do montażu. W naszej ofercie znajdziesz szafy sprawdzające się w większych firmach informatycznych, studiach nagraniowych jak i w domu. Wszystko zależy od tego, jaki standard oraz w jakich rozmiarach wybierzesz.

Najczęstsze pytania

Bez porównania najczęściej zadawane pytanie dotyczy okresu, jaki obejmuje gwarancja. Obejmuje ona minimum standardowy okresy 24 miesięcy. Drzwi metalowe są opcjonalnie montowanie jako drzwi przednie oraz/lub drzwi tylne. Szafy pozwalają zamontować okablowanie strukturalne tak, by kable były rozmieszczone przeznaczeniem oraz wielkością. Są nie tylko ułatwieniem w codziennym funkcjonowaniu firmy, ale ogromną pomocą w razie napraw lub awarii. Pamiętaj, by w trakcie montażu nie zgubił się klucz do szafki. Listwy zasilające wmontowane w szafy Rack pomogą Ci podpiąć bez trudu wszystkie panele i sprzęty. Aktualnie dysponujemy wymiarami od 20 cm do 2 metrów wysokości, z nosnością od 30 kg do 800 kg. Stwórz bezpieczny i niezawodny system jednostek sterowania w swojej firmie.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.