Ranking najlepszych ofert sieci komórkowych w Polsce

ranking najlepszych sieci komórkowych w Polsce

Wybór najkorzystniejszej oferty sieci komórkowych nie należy do najprostszych zadań. Trzeba przeanalizować szereg różnych kwestii. Pomocny w takim przypadku może być ranking najlepszych ofert sieci komórkowych. Które parametry bierze on pod uwagę i jakie sieci obecnie uważane są za najlepsze?

Oferty sieci komórkowych i ich parametry

W rankingu sieci komórkowych kluczową rolę odgrywa miesięczna cena za usługi. Jest to podstawowy parametr decydujących o opłatach związanych z korzystaniem z tego typu sieci. Równie istotny jest obecnie limit internetu, po którego przekroczeniu konieczne jest uiszczenie dodatkowych opłat. Może on wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu gigabajtów, a niektórzy operatorzy dodatkowo dają możliwość nielimitowanego korzystania z niektórych aplikacji (np. Facebooka lub Messengera). Oprócz tego zwracana jest uwaga na to, czy w pakiecie dostępne są nielimitowane rozmowy i SMS-y.

Na pierwszych miejscach rankingów, jeśli chodzi o oferty sieci komórkowych, w przypadku abonamentu z telefonem, można spotkać Plush, który oferuje nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 15 GB w cenie 25 zł miesięcznie, przy 24-miesięcznej umowie, choć trzeba się liczyć także z miesięczną ratą za telefon, która podbija wysokość rachunku zwykle od 1 do 25 złotych. Plush znajduje się również wysoko w rankingach abonamentów bez telefonu, gdzie przy bezterminowej umowie uzyskuje się oprócz nielimitowanych rozmów i SMS-ów, 10 GB internetu. Stali klienci mogą liczyć na podwojenie takiego pakietu, a wszystko to w cenie 25 złotych miesięcznie.

Natomiast jeśli chodzi o oferty sieci komórkowych na kartę, bardzo dobre recenzje zbierają Mobile Vikings oraz a2Mobile. W przypadku pierwszej sieci można liczyć na nielimitowane rozmowy i SMS-y, internet 15 GB (bez naliczania transferu przy korzystaniu z Facebooka i Messengera i przy przechodzeniu niewykorzystanego transferu na kolejne miesiące) za 25 zł miesięcznie, jeśli chodzi natomiast o a2Mobile, w cenie 19,90 zł miesięcznie oprócz nielimitowanych rozmów i SMS-ów otrzymuje się również nielimitowany internet, który zwalnia jednak skokowo co 5 gigabajtów.

Oferta sieci komórkowej INEA

W rankingach sieci komórkowych w Polsce trudno znaleźć wszystkich operatorów, którzy mają bardzo dobre oferty. Na przykład u działającego głównie na terenie Wielkopolski operatora INEA już w cenie 19,90 zł miesięcznie można otrzymać nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także 10 GB internetu, a nowi klienci przez pierwsze trzy miesiące nie uiszczają żadnych opłat.

Jeśli chodzi o zasięg, INEA korzysta z sieci Play, a wszystkie udogodnienia zachowane są w pozostałych krajach Unii Europejskiej dzięki roamingowi. Oprócz tego w przypadku skorzystania z oferty sieci INEA można liczyć również na uzyskanie karty SIM 3 w 1 (czyli z możliwością korzystania z niej jako standardowej karty, karty microSIM lub nanoSIM), a także na promocyjne ceny nowych smartfonów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *