Mobile

Ranking TOP 3 ładowarek samochodowych 2023!

ładowarka

Ładowarka samochodowa do smartfona to dość proste urządzenie, ale jego wybór nie jest prosty. Źle wybrana ładowarka lub kiepskiej jakości, nie tylko nie spełni naszych oczekiwań, ale może wręcz uszkodzić telefon.

Jak wybrać ładowarkę?

Wybierając ładowarkę samochodową, należy zwrócić uwagę na kluczowe parametry takie jak:

 • Prąd wyjściowy. Aby naładować telefony komórkowe, wskaźnik musi wynosić co najmniej 1 A. Jeśli musisz ładować nie tylko smartfon, ale także tablet, lepiej jest wybierać modele ze wskaźnikiem 2-2,4 A dla każdego portu.
 • Napięcie wyjściowe. Nie powinno przekraczać wartości wskazanej na baterii gadżetu o więcej niż 5%. Jeśli nie zastosujesz się do tej zasady, ładowarka zacznie się przegrzewać i szybko ulegnie awarii.
 • Liczba portów. Obecność dodatkowych złączy pozwoli naładować kilka urządzeń jednocześnie. Optymalna liczba portów to 2.
 • Bezpieczeństwo. Dobrze, jeśli ładowarka samochodowa jest wyposażona w system ochrony przed przegrzaniem.
 • Niezawodność. Wybieraj ładowarki w jednoczęściowym etui.
 • Rodzaj i długość kabla. Eksperci zalecają kupowanie urządzeń z długimi skręconymi przewodami. Takie przewody można łatwo regulować.
 • Wymiary. W obszarze zapalniczki może nie być wystarczająco dużo miejsca na dużą ładowarkę. Ponadto korzystanie z kompaktowego urządzenia jest znacznie wygodniejsze.

Najlepsze ładowarki samochodowe TOP 3

Jakie są najlepsze ładowarki samochodowe. Biorąc pod uwagę powyższe punkty, wybraliśmy trzy wyróżniające się modele.

Ładowarka samochodowa HAMA Qualcomm Quick Charge 3.0

Ta ładowarka pozwala na bardzo szybkie ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Zastosowano tu nowoczesną technologię Qualcomm® Quick Charge ™ 3.0, co gwarantuje ekspresowe ładowanie. Nawet cztery razy szybciej niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. To najlepsze rozwiązanie, kiedy potrzebujesz w trasie szybko naładować urządzenie. Co więcej, ładowarka samodzielnie rozpoznaje podłączone do niej urządzenie i dostosowuje prędkość ładowania do jego możliwości. Pozwala to uchronić telefon przed przepięciem, zwarciem czy przeładowaniem. Niewielki rozmiar pozwala zmieścić ładowarkę we wnętrzu każdego pojazdu, a jednocześnie przenosić ją w wygodny sposób. Więcej informacji możemy znaleźć tutaj – hamamobile.pl/ladowarki-samochodowe.

Ładowarka samochodowa, indukcyjna HAMA „FC-10C Flex”, 10W

Nadaje się do ładowania wszelkiego rodzaju telefonów. Prosta konstrukcja pozwala ją zamontować do kratki wentylacyjnej w samochodzie. Została wyposażona w regulowane chwyty, dzięki czemu mocuje się bezpiecznie i pozostaje stabilna podczas procesu ładowania. Jednocześnie została wyposażona w miękkie podkładki silikonowe, które zabezpieczają urządzeniem przed zarysowaniem. Ładowanie indukcyjne jest bardzo wygodne. Wystarczy umieścić smartfon na ładowarce, a proces ładowania rozpocznie się automatycznie.

Bezpieczne i łatwe zatrzaskiwanie: elastyczne ramię z rolkami wykonanymi z miękkiego silikonu ułatwiają wkładanie i wyjmowanie smartfona. Inteligentna technologia ładowania: bezprzewodowa technologia indukcyjna (może być używana z wszystkimi kompatybilnymi smartfonami). Bez plątaniny kabli. Ładowanie rozpoczyna się automatycznie po umieszczeniu smartfona na ładowarce. Aby zakończyć proces ładowania, wystarczy wyjąć smartfon z ładowarki. Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość. Urządzenie można wygodnie włożyć jedną ręką w uchwyt i zablokować. Kompaktowa konstrukcja zajmuje mało miejsca po zamocowaniu. Dzięki przegubowi kulowemu urządzenie można ustawiać w pozycji odchylonej. Samo urządzenie ma szerokość 65 – 100 mm. Rozstaw ramion to od 65 do 90 mm. Grubość to jedynie 102 mm, a wysokość 54 mm. Obsługuje smartfony z technologią bezprzewodowego ładowania Qi, Fast ChargeSmartfony z technologią Qi. Urządzenia zgodne ze standardem Qi

Ładowarka samochodowa Xiaomi Mi Pro

To urządzenie wyróżnia innowacyjna konstrukcja, która identyfikuje urządzenie i automatycznie dostosowuje moc wyjściową. Urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu – wyposażone jest w zabezpieczenia przed zwarciem, przegrzaniem. Zaletą ładowarki jest jej wszechstronność – z jej pomocą można naładować nie tylko smartfon czy tablet, ale także aparat cyfrowy. Dane techniczne:

 • Liczba złączy – 2.
 • Minimalne / maksymalne napięcie wejściowe – 12-24 V.
 • Maksymalny prąd wyjściowy – 2,4 A.
 • Obecność wskaźnika pracy.
 • Niska waga.
 • Przystępna cena.