Rozrywka

Mazowiecka Przygoda: Kilka słów o grze

Mazowiecka Przygoda

Gra Mazowiecka Przygoda zapewni Ci wyjątkowo spędzony czas i bardzo dobrą zabawę. Jest idealnym lekarstwem na nudę. Została stworzona przez ojca dla syna, który chciał być bohaterem w grze komputerowej. Początkowa miała być tylko przyjemnym spędzeniem czasu dla tej dwójki, jednak została podjęta decyzja o jej dystrybucji na większą skalę. A z racji, że autor gry ma dwóch synów, postanowił ich obu zrobić w niej bohaterami.

Cała historia zaczyna się w Garwolinie, gdzie dwóch braci – Ryś i Jaś – chcą kupić ziemniaki na lokalnym targu. Już po tym początku można zauważyć, że ta gra nie jest taka jak większość. Nie ma w niej brutalności, dlatego jest idealna dla młodych osób od 7 roku życia. Obecnie, wiele gier jest stworzonych w mrocznych klimatach. Mazowiecka Przygoda nie kontynuuje tej tendencji, jest wesoła i optymistyczna, poprawi humor, gdy człowiek wstanie lewą nogą z łóżka. Jest grą z kategorii 'przygoda’, co powinno zachęcić potencjalnych graczy do sprawdzenia jej. W dodatku jest produkcją polską, a własny rynek jest bardzo dobrze wspierać.

Powstała hobbystycznie, od początku nie była nastawiona na szerszą publikę, co może nadawać jej oryginalności. Po zdecydowaniu się na pokazanie jej światu, autor starannie ją przetestował, dopracował historie, poziomy i mechaniki, aż osiągnęła naprawdę wysoką jakość. Zajęło mu to dużo czasu, ale włożył w pracę nad Mazowiecką Przygodą swoje serce i robił to przez czyste zainteresowanie grami, a nie chęć zarobku. Jest niezależną produkcją, która powstała, aby sprawiać przyjemność, zajmować czas w ciekawy i produktywny sposób. Może być dobrym sposobem spędzenia czasu dla całej rodziny.

Łączy w sobie humor i przygodę, bajkowość i morał. Ciekawe zadania i łamigłówki są zachęcające do dalszego grania i sprawdzenia co nas może jeszcze spotkać. Nie jest całkowicie abstrakcyjna – prawa fizyki w niej istnieją. Nie dość, że gra uczy, to w dodatku bawi. Dialogi są przemyślane, napisane z wyczuciem i taktem, jednocześnie mogą prawdziwie rozbawić. Postacie są ciekawie stworzone, mogą również zawędrować w wiele interesujących miejsc. Można poczuć klimat średniowiecza.

Posiada aż 5 możliwych zakończeń, jednak nie wszystkie z nich są szczęśliwe. Dlatego gracze powinni uważać na swoje wybory. Młodzi gracze uczą się na błędach. Mazowiecka Przygoda pokazuje, że trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny, a gdy dokona się złego wyboru, należy to zaakceptować i spróbować go naprawić. Nie można się poddawać, należy szukać wyjścia z trudnej i kłopotliwej sytuacji. Bajkowość gry, pozwala szukać rozwiązań w przyjaznym klimacie, pośród legendarnych istot, jakimi są przykładowo trolle. Wiele więcej jest do odkrycia samemu, już po rozpoczęciu przygody.

Dużym plusem tej gry, jest wysokiej jakości grafika i pełny polski dubbing, które sprawiają, że granie jest czystą przyjemnością. Dubbing został nagrany przez twórcę gry wraz z jego bliskimi, warto sprawdzić jak dobrze im to wyszło. Cały proces nagrywania był dla nich przyjemnością, spędzili dzięki temu czas w wesołej atmosferze, bez presji, co przyczyniło się do naturalności dialogów.

Można w niej również zdobyć 5 steamowych osiągnięć.

Jeśli chcesz spędzić czas ciekawie, Mazowiecka Przygoda może w tym pomóc. Zapewni odpowiednią dawkę dobrego humoru! Jest ciekawą pozycją, którą zdecydowanie trzeba sprawdzić i przekonać się samodzielnie o jej walorach!

Grę można kupić na Steam