Tech

Kilka słów o mediach społecznościowych

social media

Oczytani dość dobrze wiedzą o tym, że mechanik samochodowy i krawiec muszą obecnie mieć profile powiązane z własną działalnością na Facebooku, a nawet na portalach takich jak Instagram lub Tik Tok.

Mowa tu dokładnie o tym, że niemal całe internetowe życie skupia się na tych właśnie portalach, a ludzie w wielu procentach przypadków śledzą profile swoich ulubionych przedsiębiorców, po to by załapać się choćby na poprawkę krawiecką tańszą o te trzydzieści procent i to pod koniec sezonu zimowego, a ta poprawka może dotyczyć ubrań takich jak kurtki i płaszcze.

Zaskakująco wiele znaczy też i to, że pewne typy biznesów, a dokładniej ludzie tacy jak piszący teksty na zlecenie zarabiają zaskakująco wiele dzięki portalom społecznościowym, a dokładniej mają bardzo dobrą proporcję kosztów do zarobków, bo osobom piszącym teksty do pracy wystarczy sprzęt taki jak akuratny laptop, a dokładniej nie muszą sprzedawać towarów, a potem sprzedawać takowych z zyskiem lub dojeżdżać do miejsca pracy.

Autorzy blogów

Nie da się ukryć tego, że na portalach społecznościowych takich jak Facebook istnieje zaskakująco wiele blogów. Jakaś część z nich to rzecz jasna te promujące ekologiczne kremy do twarzy i do rąk. Taki autor blogu może zaczynać swoją działalność z czystego zamiłowania, czyli może on lub ona mieć jedynie chęć ukazać swoim czytelnikom lub czytelniczkom tego jaką skuteczność mają konkretne kremy ekologiczne, jaki mają skład i cenę.

W tym ukazywaniu faktycznych danych i skuteczności produktów nie ma nic dziwnego, choć po jakimś czasie autor konkretnego bloga może zacząć promować u siebie konkretną markę i zarabiać na tym bez większego wysiłku. Prawda tkwi też i w tym, że autor bloga nie musi się zajmować tylko kremami do rąk i twarzy, bo równie dobrze może też opisywać i promować inne typy kosmetyków ekologicznych, ale na tym się rzecz jasna nie kończy bo za pomocą blogu da się promować praktycznie każdy typ produktu.

Istotna cecha portalu społecznościowego

Jakaś część z nas doskonale wie też i o tym, że na portalu społecznościowym da się także promować produkty lub usługi. Jeśli zaś chodzi o opcję taka jak Facebook to bez większego trudu można na nim płatnie promować niemal dowolny produkt. Wiele znaczy też i to, że samemu ustawiamy budżet dzienny reklamy i ilość dni jej trwania. Wybieramy też grupę docelową taką jak kobiety, które mają od trzydziestu do pięćdziesięciu lat i mieszkają w Warszawie. W przypadku jednej reklamy można wybrać nawet ponad dwadzieścia grup docelowych lub dla każdej stworzyć odrębną reklamę. Natomiast sama reklama zaczyna być wyświetlaną po blisko kilku godzinach od jej opłacenia, a czasami nawet szybciej.

Produkty związane bezpośrednio z siecią

Czasy obecne to także i profesjonalne fotografie, a nawet filmy publikowane na portalach społecznościowych takich jak Facebook. Taki fil promocyjny rzecz jasna jest tworzony przez specjalistę, który posiada dość drogą lustrzankę cyfrową, dron do kręcenia z powietrza i laptop z procesorem o ośmiu rdzeniach. Ktoś taki może nakręcić film związany choćby z jakimś ośrodkiem wypoczynkowym lub ze spływem kajakowym i w tym celu użyć lustrzanki cyfrowej i drona. Następnie przez kilka dni będzie edytował materiały na swoim drogim laptopie, a klientowi podaruje edytowany materiał gotowy do opublikowania na jego profilu na Facebooku.

4.7/5 - (liczba ocen: 3)