Jaki smartfon kupić za za 3000 zł w 2023 roku?

Pixela 6a

Sytuacja energetyczna w Polsce jest ciężka, dlatego właśnie rząd w Polsce postanowił wspomóc swoich obywateli dopłacając gospodarstwom domowym używającym pieca węglowego po 3000 złotych w gotówce.

I fakt, że dopłata jest nam przelewana na konto to nie ma żadnej kontroli tego na co ja przeznaczymy, i tu przychodzę ja proponując wam zakup smartfona, jeżeli oczywiście nie macie na co przeznaczyć tych funduszy. Tak się składa, że w dzisiejszych czasach telefony do 3000 złotych, na które później będę mówił średniaki lub srednio półkowce, nie odbiegają znacząco od tych za 5-6 tysięcy, chociaż musimy rzecz jasna przygotować się na pewne ustępstwa.

Jaki będzie telefon do 3000 zł:

Przedział do 3000 zł jest najliczniejszym i najczęściej wybieranym przez Polaków, jest to spowodowane tym, że nie odbiegają one znacząco od tych „topowych” kosztujących 2 razy więcej. Tym co utracimy wybierając tańszy model może być co najwyżej strata nie potrzebnych często udziwnień takich jak na przykład przybliżenie 120x w smartfonach Samsunga. Myślę, że warto powiedzieć o wyższości smartfonów tańszych nad droższymi, tę wyższość można zauważyć na przykład w ładowaniu, które w tańszych modelach sięga do 120W oraz pojemność baterii nawet do 7000. Jasne myśle jest też to, że taki telefon nie będzie miał najnowszego modelu procesora czy RAM-u wpakowanego po brzegi.

Polecane smartfony do 3000 zł:

  1.  Moją listę zacznę od Google Pixela 6a 5G, który jest budżetową wersją flagowego smartfona od twórców systemu Android. Posiada on 6.1 calowy ekran OLED 90Hz. Jest też wyposażony w autorski procesor Google Tensor, 6 GB Ramu oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Procesor wykorzystany w urządzeniu jest prosto wzięty z wersji PRO. W telefonie zastaniemy również 2 aparaty z tyłu, z czego jeden jest ultra szeroki. Smartfon będzie kosztował nas 2600 zł, więc pozostałe środki przeznaczyć będziemy mogli na np. słuchawki.
  2. Kolejna pozycja jest moim faworytem, ponieważ posiada specyfikację flagowca kosztując 2700 zł. Nazywa się Realme GT 2 i posiada 12 GB ramu, 256 GB pamięci wewnętrznej, duży ekran AMOLED 120Hz oraz trzy aparaty: szeroki, ultra szeroki oraz macro. Od flagowcow odbiega on jedynie procesorem Snapdragon 888, nie będącym już najnowszym, myślę jednak, że wystarczy on dla każdego użytkownika niewymagającego topowych osiągów.
  3. Jeżeli możecie dopłacić 200 złotych ze swojej kieszeni proponuje zakup, moim zdaniem najlepszego iPhone’a ostatnich lat, czyli model 12 mini, za wersję 64 GB zapłacimy 3200 zł. Posiada on ten sam co starsi bracia procesor, czyli A14 Bionic, ekran OLED 60Hz. Będzie to idealny wybór dla osób lubiących kompaktowe smartfony, gdyż posiada on przekątna ekranu 5.4′. Jest to też pierwszy iPhone z 5G. Tym co wyróżniało aparaty tej serii był tryb nocny w aparacie ultra szerokim.

Jak więc widać, niezależnie od naszych wymagań, za dodatek węglowy kupić możemy bardzo dobry smartfon, nie odbiegający od tych najdroższych, a czasami nawet od nich lepszymi. Tak więc, jeżeli macie akurat 3000 złotych od rządu do wydania na coś innego niż węgiel to polecam smartfon właśnie.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *