Porady

Jak przyspieszyć telefon z Androidem w 5 minut

Smartphone

W obecnych czasach prawie każdy posługuje się smartfonem. Nasze telefony są tak eksploatowane, że po jakimś czasie prędkość ich działania i wydajność spadają. Nie oznacza to jednak od razu, że konieczny jest zakup nowego telefonu.

Istnieje wiele sposobów na przywrócenie smartfonowi dawnej świetności. W tym artykule dowiesz się, jak przyspieszyć swój smartfon z Androidem w nie więcej niż 5 minut.

1. Zrestartuj urządzenie

Niby takie proste, niby takie banalne, a jednak działa. Ponowne uruchomienie spowoduje uwolnienie pamięci podręcznej, wykasuje ostatnią aktywność, co poskutkuje zwiększeniem wydajności i przyspieszeniem. Jeśli zwykłe wyłączenie i włączenie nie pomoże, w ostateczności można się uciec do opcji hard reset. Telefon zostanie wtedy przywrócony do ustawień fabrycznych, usuwając wszystkie pliki, kontakty i hasła zapisane w pamięci wewnętrznej.

2. Odinstaluj nieużywane aplikacje

Usunięcie zbędnych aplikacji potrafi uwolnić nawet gigabajty pamięci. Jeśli chcesz, aby telefon natychmiastowo przyspieszył – pozbądź się wszystkich rzadko używanych i wcale nieużywanych aplikacji. Dzięki temu zyskasz więcej pamięci, a twój telefon będzie bardziej uporządkowany.

3. Usuń zbędne pliki

Szybkie usunięcie kilku filmów, piosenek czy też folderu ze starymi zdjęciami potrafi zdziałać cuda w telefonie. Oczywiście nie trzeba ich od razu usuwać. Można je skopiować do internetowej chmury takiej jak dysk OneDrive lub dysk Google chociażby, aby cieszyć się swoimi plikami w wersji online.

4. Wyczyść pliki cache

Tak zwane pliki śmieci nie mają absolutnie żadnej funkcji w telefonach poza ich spowalnianiem i zajmowaniem pamięci. Zaleca się regularne czyszczenie pamięci z tych plików za pomocą stosownej aplikacji np. CCleaner. Może również pomóc wylogowanie i zalogowanie z powrotem z często używanych aplikacji takich jak Facebook, Messenger, Twitter, aby uwolnić pamięć tymczasową urządzenia.

5. Przerzuć pliki na kartę SD

Aplikacje, zdjęcia, filmy zapisane w pamięci wewnętrznej telefonu wpływają niekorzystnie na jego działanie i przepływ danych. Zaleca się przenieść największe rozmiarowo pliki na pamięć zewnętrzną, kartę micro SD, najlepiej o dużej pojemności. Wspomoże ona funkcjonowanie urządzenia i uwolni „zapchaną” pamięć telefonu.