10 Faktów o Serialu Dragon Ball Z (1989)

Dragon Ball Z

„Dragon Ball Z”, japoński serial anime będący kontynuacją „Dragon Ball” uznawany jest za jedną z najlepszych serii animowanych według rankingu portalu filmweb.pl.

Jej głównym bohaterem jest Son Goku, który walczy w niej z potężnymi przeciwnikami, próbując ratować Ziemię. Sprawdź ciekawostki związane z tą serią!

1. W całej serii Dragon Ball znajdziemy wiele żartów słownych związanych z imionami postaci, m.in. Saiyanami, których planeta nazywana była pierwotnie Planet Plant (Planeta Warzyw). Stosownie do niej bohaterowie noszą takie imiona jak Vegeta, Raditz – rzodkiewka czy Kakkorotto – marchewka. Z kolei Namekianie nazywają się jak instrumenty: Piccolo czy Drum, a inne postacie noszą imiona związane z produktami spożywczymi: Oolong, Imbir, Blueberry, Raspberry czy Almond.

2. Po walce z Vegetą Son Goku leczy się w szpitalu Wukong. Wukong oznacza Goku po chińsku.

3. Vegeta zazwyczaj nazywa Goku imieniem nadanym mu na planecie Saiyanami – Kakorotto. W całej serii używa imienia Goku tylko osiem razy.

4. Po połączeniu z Kami Piccolo staje się najpotężniejszym wojownikiem Z w całej serii. Dzięki temu jego moc okazała się równa sile Androida 17 w czasie ich walki.

5. Piccolo jest tylko cztery lata starszy od syna Goku – Gohana. Nemekianie dorastają i starzeją się bowiem znacznie szybciej niż ludzie czy Saiyanie.

6. W „Dragon Ball Z” Goku zabija tylko dwóch wrogów: Yakon i Kid Buu.

7. Android 17 i Android 18 byli wcześniej ludźmi zmienionymi w androidy przez Dr. Gero. W 2013 roku Akira Toriyama zdradził, że oryginalne imiona androidów to Lapis i Lazuli.

8. Pod koniec całej serii „Dragon Ball Z” Goku ma na sobie błękitne ubranie, co oznacza, że osiągnął najwyższy poziom – Master. Zakładając ubrania w kolorze czerwonym i pomarańczowym Goku cały czas pozostawał uczniem.

9. Goku nigdy nie ginie zabity przez swoich wrogów. W obu przypadkach swojej śmierci decyduje się poświęcić siebie w imię wyższych celów.

10. Serial „Dragon Ball Z” zyskał taką popularność w Meksyku, że pod koniec 2014 rokuj jego fani wystosowali petycję do telewizji Channel 5, prosząc o jego ponowną emisję. Petycja szybko zyskała status viralowy, a Channel 5, ulegając prośbom wielbicieli serialu, znalazła dla niego miejsce w ramówce.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *