Fascynujące ciekawostki o Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

„Red Dead Red Redemption 2” to w rzeczywistości prequel do „Red Dead Redemption” z 2010 roku w którym grasz jako Arthur Morgan, członek Gangu Van der Linde . Akcja toczy się w fikcyjnym amerykańskim Zachodzie na przełomie XX i XX wieku.

Jest to otwarta gra pełna misji fabularnych, działań pobocznych i postaci do spotkania, gdzie podróż odbywa się głównie konno.

Rockstar robi niesamowite pierwsze wrażenie z „Red Dead Redemption 2” pod względem ambicji wykonania. Jest to jedno z najbardziej oszałamiających wizualnie środowisk, jakie kiedykolwiek powstało w grze wideo.

„Red Dead Red Redemption 2” to kolejna przebojowa gra ze studia Rockstar Games, firmie, która stworzyła „Grand Theft Auto” – co jest dokładnie tak samo duże jak brzmi.

Jest to największa i najambitniejsza gra Rockstara w historii.

To właśnie w tym kontekście z entuzjazmem podszedłem do niedawnej okazji, aby zagrać w Red Dead Red Red Redemption 2.

„Red Dead Red Redemption 2” to próba czegoś nowego dla Rockstar Games. Kiedy w 2001 roku na PlayStation 2 pojawiła się „Grand Theft Auto 3”, była to gra precedensowa. Spopularyzowała koncepcję tzw. gier open-world – gier, w których gracze mogli swobodnie podróżować po masywnych, nielinearnych środowiskach.

Od czasu „GTA 3” kolejne projekty Rockstar były iteracją tej oryginalnej koncepcji: narracyjne, single-player’owe gry osadzone w rozbudowanych środowiskach otwartego świata.

W „Red Dead Redemption 2” możesz komunikować się z każdym człowiekiem. Możesz pozdrowić, cajole lub uspokoić każdego człowieka na świecie. Każda osoba, którą Twoja postać widzi w świecie, jest potencjalną interakcją.

Jak wielu fanów Red Dead Redemption doskonale zdaje sobie sprawę, oryginał został ustawiony w dwóch fikcyjnych hrabstwach Stanów Zjednoczonych, jak również w fikcyjnym stanie Meksyku – to znaczy odpowiednio w New Austin, West Elizabeth i Nuevo Paraiso.

Dzięki Red Dead Redemption 2 zawierającej tak zróżnicowaną liczbę lokalizacji, Rockstar chce przedstawić je wszystkie tak realistycznie, jak to możliwe, więc deweloperzy zadbali o to, aby każdy obszar na mapie miał swój własny unikalny ekosystem. Na przykład, do zwiedzania będą „surowe” szlaki górskie, gęste lasy, bagna i ogromne pustynie, z projektami dla fauny i flory jako całości.

Czasami trzeba będzie przenieść się po zmuszeniu do ucieczki z określonego obszaru ze względu na fakt, że bohater Arthur Morgan jest częścią osławionego Van der Linde Gangu

Rockstar wyjaśnia, że kemping Van der Linde Gang będzie miejscem, gdzie jego członkowie będą jeść, spać, wykonywać różne prace, grać w gry i zbierać się wokół ogniska, aby opowiadać sobie nawzajem historie.

Podobnie jak w Wiedźminie 3, broda naszego bohatera rośnie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że będziesz musiał stale dbać o swój wygląd fizyczny i często odwiedzać sklep fryzjerski.

Jeśli nosisz ciężkie ubrania w gorący dzień, Twoja wytrzymałość zmniejszy się.

Bilety na przejażdżkę pociągiem można kupić na poczcie.

Artur może spojrzeć na swoje odbicie w lustrze i skomentuje to, co widzi.

Można kupić gazety, które będą opisywać wydarzenia rozgrywające się w całej historii.

Założenie bandamy podczas przestępstwa, a następnie zdjęcie jej później powoduje szybsze opadnięcie paska „Wanted”, pod warunkiem, że nie ma Cię w promieniu wyszukiwania.

Jeśli nadejdzie burza z piorunami, twój koń będzie wyraźnie wzburzony.

Możesz zginąć od uderzania pioruna w grze.

Im silniejsza jest twoja więź z koniem, tym mniej płochliwy będzie w stresujących sytuacjach, jak np. w strzelaninie lub w sytuacji zagrożenia ze strony niedźwiedzia.

Koń jest Twoim najlepszym przyjacielem i towarzyszem w Red Dead Redemption 2. Koń będzie wykazywał właściwe zachowanie zwierzęcia i twoje działania będą miały na nie wpływ.

Będziesz również musiał nakarmić konia i szczotkować go, gdy się zabrudzi.

Wszystkie konie będą miały różne statystyki, więc możesz chcieć znaleźć konia z lepszymi statystykami. Będziesz mógł zmienić wygląd konia.

Wszystkie postacie niezależne mają indywidualne animacje twarzy.

Jeśli zostawisz ciała zwierząt tam, gdzie je zabiłeś, będą one przyciągać padlinożerców. Ciała z biegiem czasu ulegają rozkładowi.

Jeśli nosisz mniej odzieży w zimny dzień, Twoje uszkodzenie lub zdrowie może się zmniejszyć.

Podczas przechodzenia przez grę, brud będzie gromadził się na ciele Artura w czasie rzeczywistym.

Będziesz musiał wziąć kąpiel, aby oczyścić się i pozbyć się złego zapachu. Jeśli tego nie zrobisz, zauważysz, że postacie niezależne uciekną od ciebie z powodu twojego okropnego zapachu.

Śnieg dynamicznie się wgniata i kształtuje wokół Twoich i innych kroków, w tym koni. Konie z większymi nogami i kopytami zostawiają szersze szlaki niż konie o mniejszych kopytach.

Śnieg spada również z drzew.

Artur ma brud pod paznokciami.

Aby zmienić fryzurę Artur będzie musiał odwiedzić fryzjera w mieście.

Jeśli nie będziesz jeść i odpoczywać, Artur będzie cierpiał na zmęczenie.

Artur wyraźnie straci lub przybiera na wadze w zależności od tego, ile jedzenia zjada.

Członkowie Twojego gangu również będą łupić zrabowane ciała.

Broń brudzi się, zapycha i wymaga czyszczenia w celu uzyskania najlepszych wyników. Jeśli jest mokra, więc będziesz musiał ją wyczyścić.

Red Dead Redemption 2 Online Mode będzie dostępny w wersji BETA pod koniec listopada. B

W całą grę można grać w trybie pierwszej osoby.

Artur może pływać ale dosyć słabo.

Broń można dostosować do własnych potrzeb u rusznikarza.

Jeśli zniszczyłeś mur lub coś innego, zobaczysz, że zostanie to naprawione w kolejnych tygodniach

Niektóre misje zabiorą Cię daleko w góry, gdzie jesteś dosłownie powyżej linii chmury, czyli systemu pogodowego gry.

System wyróżnienia jest skomplikowany i nie zawsze będzie widoczny najbardziej oczywisty wybór honorowy w porównaniu z niehonorowym.

System Eagle Eye służy do śledzenia i polowania na zwierzęta.

Wiele budynków w Red Dead Red Redemption 2 będzie można oglądać od wewnątrz i można do nich wejść.

Jeśli zgubisz kapelusz lub broń, pojawi się on ponownie na siodle konia; jeśli zgubisz swoje siodło, pojawi się ono ponownie w stajni.

Stroje można dostosować do własnych potrzeb. Możesz zdecydować, czy spodnie mają być wsunięte do buta, czy nie, albo rękawy podwinięte lub nie.

Komentarze Artura podczas pielęgnacji lub uspokajania konia będą się zmieniać w zależności od płci konia.

Śnieg na ubraniu Artura w końcu się topi. Błoto twardnieje i zetrze. Krew wyschnie.

4.7/5 - (24 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *