Jak firma może inwestować w rozwiązania obniżające koszty energii?

biuro nocą

Teraz jest czas dla organizacji, aby wprowadzić odpowiednie technologie w celu uzyskania oszczędności energii.

Czy wiesz, że modernizacja oświetlenia do LED może zmniejszyć zużycie energii na oświetlenie o 50-60%?

Poprawa efektywności energetycznej jest często postrzegana jako cel długoterminowy, jednak drastyczne podwyżki cen energii mogą zmusić firmy do szukania sposobów na szybsze zmniejszenie zużycia energii.

Czym jest energia i kto ją zużywa?

Nie da się ukryć tego, że energię czerpiemy z gazu ziemnego, a dokładniej spalając ten gaz. Podobnie jest rzecz jasna z węglem, bo to paliwo kopalne spala się w elektrociepłowniach uzyskując energię elektryczną, która to obecnie niezbędna jest dla gospodarstw domowych i dla firm.

Prawda tkwi też i w tym, że energię elektryczną, a konkretniej prąd zużywają firmy budowlane, zakłady stolarskie, firmy zatrudniające mechaników samochodowych, pieczarkarnie, biura rachunkowe, a nawet przedsiębiorcy tworzący treści na potrzeby stron internetowych.

Jednym słowem chyba nie istnieją firmy, które to mogłyby funkcjonować bez dostaw energii elektrycznej, choć dziś ta energia ma zaskakująco wiele źródeł.

Inne prawdy powiązane z prądem

Blisko sto lat temu energie elektryczną wytwarzały niemal wyłącznie elektrownie węglowe i hydroelektrownie i co równie istotne znaczną część tej energii zużywał przemysł. Dziś do jakiegoś stopnia jest rzecz jasna tak samo, choć pojawiły się też elektrownie jądrowe, wiatrowe i solarne.

Prawda tkwi też i w tym, że mali przedsiębiorcy mogą zainwestować w niewielką elektrownię solarną lub wiatrową, a konkretniej w taką, dzięki której te trzydzieści lub pięćdziesiąt procent prądu czerpią bezpośrednio z wiatru lub ze słońca.

Nie da się też ukryć tego, że właśnie teraz taki typowy drobny przedsiębiorca może wziąć pożyczkę lub kredyt w banku na tę niewielką elektrownię solarna lub wiatrową, czy też na magazyn energii.

Tak rzecz jasna ograniczy koszty, choć najpierw będzie musiał sporo zainwestować w modernizację. Modernizacja takowa może okazać się prostszą i to właśnie dzięki dofinansowaniom, których to źródłem są rządy wielu krajów lub organizacje pozarządowe. Tylko że najpierw właściciel firmy musi zgłębić wiedzę, po to by wybrać najlepszą z obecnie dostępnych opcji.

Istotne ograniczenia

Oczytani dość dobrze wiedzą o tym, że elektrownia solarna zaliczana do niewielkich może ograniczać zapotrzebowanie na energię tylko w dzień, a turbiny wiatrowe potrzebują wiatru po to by dostarczać tę darmową energię i na dokładkę muszą znajdować się w tej optymalnej lokalizacji. W te rozwiązania obniżające rachunki za prąd może obecnie inwestować każda firma, czyli i małe i duże i średnie firmy, bo dosłownie każda firma zużywa energię elektryczną.

Utrudnienia tkwią zaś w tym, że nie każda firma funkcjonuje dostatecznie prężnie, by zainwestować w turbiny wiatrowe lub w panele fotowoltaiczne, a zapomogi rządowe powiązane z tego typu instalacjami są znacznie niższymi w czasach kryzysu ekonomicznego, czy też właśnie wtedy znikają niemal całkowicie.

Kolejne prawdy o znaczeniu kluczowym

Czynnik bardzo wiele znaczący jeśli chodzi o elektrownie wiatrowe lub solarne obniżające koszty funkcjonowanie firm, to także i wiedza przedsiębiorców dotycząca danego zagadnienia. Mowa tu konkretnie o tym, że jakaś część przedsiębiorców czyta o tych elektrowniach wiatrowych i solarnych od lat i chce w rozwiązanie tego typu zainwestować w najbliższym czasie.

Istnieją też inni przedsiębiorcy, którzy to stale bazują na mitach związanych z małymi elektrowniami wiatrowymi i stale myślą, że takie elektrownie potrzebują imponującego wiatru, po to by wytwarzać niewielkie ilości energii elektrycznej.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *