Porady

Outsourcing IT Warszawa – jaką firmę wybrać?

ekran komputera

Outsourcing IT to dla wielu firm rozwiązanie idealne. Nie trzeba tracić czasu na rekrutację ani przeznaczać zawrotnych sum pieniędzy na pensje dla specjalistów oraz zakup kosztownych sprzętów i oprogramowania. Jest tylko jeden problem – trzeba znaleźć zaufaną firmę. W końcu powierzasz specjalistom dostęp do wrażliwych danych. Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się jakie kryteria wyboru należy stosować podczas poszukiwań. 

Firma informatyczna Warszawa – jak znaleźć

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „outsourcing IT Warszawa”, żeby znaleźć dziesiątki ofert. Wybór pierwszej lepszej z nich to najgorsza decyzja, jaką możesz podjąć. Dla własnego bezpieczeństwa trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Pierwsza kwestia to staż funkcjonowania na rynku. Najbezpieczniej korzystać z usług firmy, która została założona co najmniej kilka lat temu. Kolejne kryterium to liczba zatrudnionych pracowników. Jeśli mamy do dyspozycji kilkunastu specjalistów, możemy liczyć, że każdy z nich zajmuje się dziedziną, w której najbardziej się specjalizuje, a to zawsze wpływa pozytywnie na jakość usługi. Sprawdź referencje zamieszczone na stronie. Im ich więcej, tym lepiej. Oczywiście ważne są także warunki współpracy. Najlepiej, żeby firma oferowała kilka form świadczenia usług dostosowanych do potrzeb mniejszych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Ponadto warto zapoznać się z opiniami na forach internetowych i w mediach społecznościowych.

Kompania Informatyczna – profesjonalizm i doświadczenie

Jeśli nie chcesz tracić czasu na poszukiwania, warto skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania i wybrać firmę z polecenia, czyli np. Kompanię Informatyczną. Firma działa już od kilku lat, a zatrudnienie są w niej specjaliści z kilkunastu różnych dziedzin. Oznacza to, że każdy z nich zajmuje się wybranym segmentem IT, w którym posiada najwięcej wiedzy i kompetencji. To z kolei przekłada się na szybszą realizację usługi i na jej wysoką jakość. Kolejna zaleta Kompanii Informatycznej to rozbudowana oferta. Informatycy z tej firmy zbudują dla Ciebie system wielostopniowej ochrony IT, obejmujący dane, aplikacje, serwery, sieci wewnętrzne i brzegowe oraz procedury. Podstawowe informacje na temat techniki zabezpieczeń dostępne są tutaj: https://kompaniainformatyczna.pl/obsluga-firm/bezpieczenstwo-it/. Kolejny punkt z oferty to wdrażanie aplikacji i oprogramowania. Kompania Informatyczna specjalizuje się ponadto w przeprowadzaniu szkoleń i zakładaniu sieci komputerowych. Przedsiębiorcy, którzy mają własny dział IT powinni rozważyć z kolei zamówienie profesjonalnego audytu. Pracownicy Kompanii Informatycznej zweryfikują efektywność Twoich pracowników i wdrożonych rozwiązań, po czym przedstawią szczegółowy raport z propozycjami zmian. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie: https://kompaniainformatyczna.pl/obsluga-firm/bezpieczenstwo-it/.

Outsourcing IT – cennik

Czy outsourcing IT opłaca się finansowo? Zazwyczaj tak, choć wiele zależy oczywiście od tego, jakie warunki współpracy oferuje firma outsourcingowa. W przypadku Kompanii Informatycznej możliwości jest wiele. Przede wszystkim można wybrać jeden spośród trzech elastycznych planów: obsługę doraźną, przedpłaconą lub abonamentową. Pierwsza to usługa jednorazowa, bez żadnych zobowiązań. Druga forma działa na zasadzie pre-paid. Wpłacasz określoną sumę i wykorzystujesz ją, gdy tego potrzebujesz. Jest taniej niż w przypadku obsługi doraźnej. Z kolei abonament to idealna propozycja dla tych, którzy oczekują dłuższej, a zarazem najkorzystniejszej finansowo usługi. Do wyboru jest aż 6 planów, które różnią się ceną, liczbą godzin w pakiecie i czasem reakcji. Wybierasz ten, który jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb i na który pozwala Ci budżet. 

Obsługa informatyczna firm Warszawa

Warto podkreślić, że Kompania Informatyczna ma swoją siedzibę w stolicy. To ważna informacja dla wszystkich przedsiębiorców działających w Warszawie. Choć wiele problemów da się rozwiązać zdalnie, najlepiej wybrać firmę outsourcingową zlokalizowaną w pobliżu. Dzięki temu nie trzeba długo czekać na pomoc, gdy pojawi się awaria wymagająca obecności informatyków na miejscu. 

Wybór firmy outsourcingowej nie może być dziełem przypadku. Trzeba dokonać go roztropnie, biorąc pod uwagę wiele czynników. Tylko świadoma decyzja może przynieść korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa.