Czyszczenie zasłon, jak to było kiedyś, jak wygląda obecnie i co przyniesie przyszłość?

zasłony

Można powiedzieć, że domowe porządki są czynnością, które łączą przeszłość z przyszłością, ludzie wykonywali je zarówno kiedyś jak i obecnie nierzadko mówi się w wielu domach o “sobotnich porządkach”.

Parę istotnych rzeczy jednak się zmieniło na przestrzeni czasu. Obecnie zrobienie generalnych porządków w domu zajmuje nam znacznie mniej czasu. Wszystko to za sprawą dostępnych sprzętów na rynku, które ewoluują coraz bardziej, ograniczając stopniowo wkład człowieka w sprzątanie. Jeśli więc już teraz chcesz ułatwić sobie życie, to użyj ten Dyson kod rabatowy i kup w atrakcyjnych cenach sprzęty domowe, które wesprą Cię w trudach dnia codziennego! Znajdziesz tam między innymi bezprzewodowe odkurzacze, nigdy więcej wyrywanego kabla z gniazdka!

A teraz szybko zobaczmy jak domowe porządki zmieniały się na przestrzeni czasu!

Skok w przeszłość

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że przenosisz się do czasów sprzed naszej ery. Jak sobie radzisz z brudnymi materiałami? Udajesz się do najbliższego zbiornika wody, licząc na to że nie znajduję się on w bardzo dalekiej odległości. Sama zimna woda jednak nie starczyła, aby usunąć brud z tkanin, więc zaczęto szukać innych sposobów. Z czasem pojawiły się kijanki do prania, które, jak sama nazwa może sugerować, miały formę kija, którym uderzano w mokre ubrania, aby wywabić z nich brud. Potem nastał czas bali, które były bardziej poręczne w użyciu, jednak nadal proces prania był niezwykle czasochłonny i męczący.

Narzędziem, które znacznie ułatwiło czyszczenie brudnych materiałów, była tara i jej największa popularność przypada na wiek XIX. Była to falista blacha, którą najczęściej umieszczano w bali. Co prawda, tara wyszła z użycia w momencie wynalezienia pralek, ale jako ciekawostkę powiemy Wam, że niektóre zespoły muzyczne wykorzystują ją w swoich utworach, ze względu na jej charakterystyczny odgłos, który wytwarza się w momencie potarcia z innymi powierzchniami.

Era Pralki

Pranie ubrań, zasłon, pościeli i innych rzeczy, przeszło niespotykaną dotąd rewolucję w momencie pojawienia się pralek. Pierwsza pralka mechaniczna powstała w połowie XIX wieku i od tego czasu wynalazek ten ewoluował jak i stawał się dostępny dla większej części społeczeństwa.

Pralki – Welcome to Poland

W Polsce kres czasochłonnego prania zasłon, ubrań i wszystkich innych materiałów nastąpił trochę lat później. Pralki pojawiły się u nas w roku 1951, a pierwsza pralka automatyczna miała swój debiut w latach 70-tych. Część z osób pewnie też będzie pamiętać kultową pralkę Franię. Na przestrzeni tych parudziesięciu lat koncept pralki był ciągle dopracowywany, poprzez dodawanie to coraz nowych funkcji, które zwiększały efektywność i szybkość. Na przestrzeni czasu dodano też wiele opcji, które ułatwiły pranie różnych typów materiałów. Można powiedzieć, że ten proces innowacji i ulepszeń ma się świetnie do dziś. Wiele firm stara się wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które w pewnym momencie sprawią, że pranie zasłon stanie się nawet przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem!

Jak więc obecnie czyścimy zasłony?

Dla większości z Was odpowiedź będzie prosta, wrzucamy zasłony do pralki i wybieramy odpowiedni cykl, w zależności od tego z jakiego materiału zasłony zostały wykonane. Pomimo jednak takiego wygodne rozwiązania, pranie niektórych zasłon zaleca się nadal robić ręcznie! Dotyczy to szczególnie zasłon ozdobnych i wykonanych z delikatnych materiałów.

Jeśli za to chcesz pozbyć się kurzu z zasłon, to zamiast lecieć na najbliższy trzepak, możesz to zrobić za pomocą odkurzacza, używając specjalnej końcówki, Będzie to rozwiązanie szybsze, dokładniejsze i wygodniejsze!

Możesz nawet pójść o krok dalej i zainwestować w odkurzacz parowy! Będzie to szczególnie przydatne, jeśli nasze zasłony są ciężkie i niezbyt chcemy ruszać je z karnisza.

Co przyniesie przyszłość?

Na pewno jeszcze więcej funkcji, które ułatwią nam życie. Niezależnie od tego czy będą to pralki czy inne urządzenia, które sprawią, że szybko i bezboleśnie wyczyścimy wszystko co chcemy, możemy mieć pewność, że w jakimś zakątku świata inżynierowie już nad nimi pracują. I pewnie za kilkaset lat, albo nawet może za parędziesiąt, pralki czy odkurzacze mogą być czymś tak odległym jak dla nas tara w bali. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość!

A na razie cieszmy się z tego co mamy i korzystajmy z dostępnej technologii! Doceniajmy pralki, które sprawiają, że ciuchy są mniej pogniecione czy odkurzacze, które same sprzątają! Zaoszczędzają nam one czas, który możemy spędzić piorąc ręcznie ozdobne zasłony!

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *