Co to jest Software House? Co tworzy się w Software House’ach, kto w nich pracuje?

software house

Rozwój technologiczny pędzi w niesamowitym tempie, codziennie na całym świecie powstają różnego rodzaju aplikacje, strony internetowe i specjalistyczne oprogramowanie, ułatwiające codzienną pracę w wielu przedsiębiorstwach.

Software House’y są odpowiedzią na wciąż rosnące potrzeby w zakresie realizacji różnorodnych projektów na rynku IT: począwszy od tworzenia prostych i bardziej zaawansowanych aplikacji mobilnych czy webowych, witryn internetowych, platform eCommerce, chatbotów i nie tylko, przez proces wdrażania tych rozwiązań, aż po ich ulepszanie i aktualizowanie. Czym jest Software House? Kto w nim pracuje? Czym dokładnie zajmują się Software House’y?

Software House – co to takiego? Kto w nich pracuje?

Software House to w tłumaczeniu na język polski „dom oprogramowania”. A w praktyce? Software House’ami nazywamy firmy, skupiające się na tworzeniu różnego rodzaju oprogramowania. Pracują w nich – przede wszystkim wyspecjalizowani programiści, „kodujący” w różnych językach, testerów oprogramowania – manualnych i automatycznych, ale również osoby mniej „techniczne”, np. zarządzające projektami jak Project Managerzy oraz osoby odpowiedzialne za warstwę wizualną oprogramowania, aplikacji i stron czyli grafików. Kto jeszcze pracuje w Software Housie? To zależy od potrzeb danej firmy i jej dynamiki. Często, na początku, wydawać się może, że dane stanowisko w firmie nie jest potrzebne, a w dalszych etapach okazuje się, że jednak brakuje takiej osoby.

Co tworzy się w Software House’ach?

To jakiego rodzaju projekty, realizowane są w danym Software Housie, zależy od jego specyfiki. Niektóre zajmują się np. wyłącznie tworzeniem stron internetowych i aplikacji mobilnych, a w innych specjaliści pracują nad bardziej zaawansowanym oprogramowaniem. Przykładem może być Software House Develtio działający w Katowicach i Warszawie. Zajmuje się on m.in. takimi projektami jak:

Aplikacje webowe

Aplikacje webowe, inaczej nazywane aplikacjami PWA, to wygodne w użyciu programy, działające podobnie jak aplikacje mobilne, jednak będące w stanie działać offline – bez potrzeby połączenia z siecią internetową. Obsługują one funkcje telefonu takie jak np. aparat czy GPS, mogą wysyłać powiadomienia, a co najważniejsze – działają na wszystkich urządzeniach mobilnych i nie trzeba ich pobierać na telefon.

Strony internetowe

Posiadanie strony internetowej to must-have dla każdego przedsiębiorcy, reklamującego się w internecie. Najważniejsze, aby witryna spełniała swoją funkcję, była przejrzysta, prosta w obsłudze dla użytkownika, estetyczna i dopasowana do potrzeb – zarówno potrzeb jej właściciela, ale też jej odbiorców.

Platformy eCommerce i systemy rezerwacji

Jeżeli interesuje Cię sprzedaż internetowa produktów, powinieneś zaopatrzyć się w funkcjonalny system eCommerce, dopasowany do specyfiki Twojej branży. Jeśli zajmujesz się sprzedażą usług – np. w branży turystycznej, gastronomicznej, medycznej czy kosmetycznej, zwróć uwagę na internetowe systemy rezerwacji i bookowania. Nie słyszałeś jeszcze o takim rozwiązaniu, a wszystkie terminy umawiasz telefonicznie? Sprawdź: https://greenparrot.pl/software-house/uslugi/systemy-rezerwacji/ – to może być niesamowity game-changer w Twoim biznesie!

Chatboty, systemy NLP, specjalistyczne oprogramowanie dla firm i więcej…

Po pełną ofertę w zakresie oprogramowania dla firm, zgłoś się do Develtio – Software House’u specjalizującego się w dostarczaniu w pełni satysfakcjonujących rozwiązań programistycznych.

4/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.