Zakup kina domowego – Co warto wiedzieć przed zakupem

Każdy chciałby mieć system kina domowego, ale w obliczu wyboru, można się zagubić. Bez względu na to, gdzie szukasz systemu kina domowego, istnieją różne rodzaje systemów, a także różne ceny. Jaki najlepiej kupić system za odpowiednie pieniądze. Oto kilka wskazówek.

kino-domowe

Istnieją sklepy które pozwalają testować sprzęt audio. Jeśli szukasz systemu kina domowego do gier, to warto przyjść do sklepu z komputerem/konsolą i przetestować go. Jeśli nie jest kompatybilny z systemem do gier to lepiej wiedzieć, prędzej niż później.

Następnym krokiem jest porównanie cen. Największym i najczęstszym błędem popełnianym przy zakupie zestawu kina domowego jest znalezienie idealnego systemu, ale nie porównywaniu cen przed zakupem. Nie ma nic bardziej frustrującego niż zakup systemu w jednym sklepie, a następnie zobaczenie go w innym sklepie za mniejsze pieniądze. Czasem mogą to być setki złotych.

Nie zapomnij o internecie przy porównywaniu cen. Jest wiele porównywarek cenowych gdzie możesz zerknąć na ceny wybranych modeli. Wiele sklepów oferuje zniżki na swojej stronie internetowej, a niekiedy firmy mają niższe ceny niż w hurtowni.

Spędź trochę czasu w pokoju, gdzie planujesz umieścić nowy system audio. Pokój jest ważnym elementem w systemie kina domowego. Zastanów się, czy ten pokój będzie wykorzystywany wyłącznie dla systemu audio czy również do innych zajęć rodzinnych.

Możesz też narysować mapę pokoju, w którym masz zamiar zainstalować system audio, który obejmuje wszystkie meble, a także podzespoły i głośniki. Zmierz pokój i zrób listę wszystkich wejść, które masz aktualnie i które będzie trzeba użyć. Również zrób listę wejść do nowego systemu audio. Zanotuj, które elementy będą potrzebne: kable i przewody. Wszystko to powinno zostać opracowane przed pójściem do sklepu.


1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 15 stycznia 2021 o 10:51

    a jakieś konkretne rozwiązanie, np w budżecie 10 tyś ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *