20 Sprofilowanych Ciekawostek o serialu Zabójcze Umysły

serial Criminal Minds
Kadr z serialu Criminal Minds

Zabójcze umysły jest to serial kryminalny o jednostce FBI. Jednostka zajmuje się tworzeniem profili psychologicznych bardzo groźnych przestępców, są to głównie seryjni mordercy. Serial ma już 15 sezonów.

W każdym z nich jest od 10-24 odcinków. Jeśli chociaż trochę interesujesz się psychologią i behawiorystką, z pewnością serial przypadnie Ci do gustu. Emisja pierwszego odcinka nastąpiła 22 września 2005 roku, a 6 lutego 2019 roku wyszedł kolejny sezon.

Serial stał się niezwykle popularny i z każdym kolejnym sezonem zyskiwał coraz większą ilość fanów. O popularności zabójczych umysłów świadczy fakt, iż jest to serial wydawany bez przerwy od 2005 roku aż do dzisiaj. Oto ciekawostki, mało znane informacje i fakty o serialu

1. Czy wiesz, że prawie każdy bohater serialu przechodził jakąś ciężką traumę? Z tego powodu osobiste przeżycia bohaterów serialu dodają serialowi dramaturgii i ciężaru. Możemy zauważyć to w zachowaniu grających tam aktorów.

2. Dr Reid jest technofobem. Nie używa telefonów ani komputerów, mówi, że prędzej użyje liczydła niż kalkulatora.

3. Czy wiesz, że scenarzysta i producent Rick Dunkle pojawia się w IV sezonie jako denat? Scenarzysta niemal błagał by zagrać ofiarę Wila Wheatona i dopiął on swego. Śmierć z rąk Whila Wheatona była jego marzeniem.

4. Doświadczenia zawodowe bohaterów grających w serialu „Zabójcze Umysły”, jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Mówiąc wprost, mając tyle lat ile oni jest to nie osiągnięcia, by być na takim poziomie i obracać się wśród takich ludzi jak oni.

5. Jim Clemente, jest to były agent BAU, który jest zarazem producentem i scenarzystą serialu. Mówi, że trzeba być mniej więcej 10 lat w FBI, by później być w BAU.

6. Prezentacja profilu sprawcy w serialu, to mit. Zazwyczaj wygląda to w ten sposób, że jest on doszlifowywany indywidualnie. Atmosfera podczas prezentacji profilu jest luźniejsza, a policjanci nie siedzą w wielkiej Sali i nie notują wszystkiego skrupulatnie. Jest, to obraz stworzony dla celów filmu.

7. Wywiady kognitywne w serialu również nie mają praktycznie nic wspólnego z prowadzeniem realnego wywiadu. W serialu wszystko wygląda jakby była to hipnoza, jednak jeśli zahipnotyzujesz świadka, nie będzie on mógł zeznawać. Wywiady ze świadkiem zanurzają się w te same zakamarki pamięci co hipnoza.

8. Czy wiesz, że FBI nie opłaca lotów dla BAU? Zazwyczaj latają oni klasą ekonomiczną, by zaoszczędzić pieniądze.

9. Za każdym razem gdy Reid mówi coś mądrego, przełyka ślinę jakby właśnie coś jadł. Zapewne, to pomaga mu w skupianiu się w trakcie pracy.

10. Gdy jest porwana więcej niż jedna osoba, dla agentów FBI jest to sytuacja, w której złapanie potencjalnego porywacza jest łatwiejsze gdyż mogą one spodziewać się tego, że będzie ktoś uciekał.

11. Gracia jest osobą bardzo emocjonalną, bardzo się wzrusza gdy jest mowa o dzieciach.

12. Czy wiesz, że w serialu wszędzie lata się samolotem? Nawet gdy agenci są kilka kilometrów od zbrodni.

13. Derek Morgan jest przez większość osób uznawany za modela. Głownie chodzi o jego wysportowane ciało i nienaganną urodę.

14. Gracia, w serialu włamuje się do każdego systemu. Nie ważne jest jak bardzo jest zabezpieczony. Zajmuje jej to tylko 30 sekund. Zawsze towarzyszy jej silne uderzanie w klawiaturę.

15. Thomas Gibson, zawsze ma bardzo poważną i groźną minę. Jednak są osoby, które twierdzą, że potrafi się uśmiechać. Jednak przez większość uważane jest, to za mit.

16. Czy wiesz, że zdjęcia do serialu kręcone były w Kalifornii? To właśnie podczas każdego odcinka możemy podziwiać piękne widoki Long Beach i Santa Clarita. Warto jednak dodać, że kilka odcinków było nakręconych w Vancouver w Kanadzie.

17. Dr Reid jest najmłodszym z agentów, jednak posiada on 3 doktoraty. Jest on bez wątpienia najzdolniejszym agentem z całej obsady.

18. Pierwszy odcinek „Zabójczych Umysłów” został wyemitowany 22 września 2005 roku. I do teraz serial jest kręcony. Ma on bardzo duży rozgłos i praktycznie każdy widz jest zachwycony jego obsadą oraz wciągającą fabułą.

19. W Polsce nadawany jest on na kanale AXN. Łączna liczba odcinków jest to 314. Każdy z odcinków trwa on 45 minut. Jest bardzo wciągający i widzowie z utęsknieniem czekają na kolejny.

20. Jest to serial psychologiczny, który wymaga od widza dużej dozy cierpliwości oraz logicznego myślenia. Każdy widz, który pasjonuje się pracą FBI i chce poznać pracę zespołu, który pomaga w złapaniu seryjnych morderców. Ma tę okazję podczas oglądania serialu. Serial był wielkorogie nominowany go nagród za najlepszy serial kryminalny.

5/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *