Wystawianie faktur w XXIw.

biznes

Fakturowanie w XXI zostało zastąpione ze znanej papierowej formy dokumentacji elektroniczną. Zmiany wynikały głównie z rosnącego postępu technologicznego oraz potrzeby przyśpieszenia pracy i tym samym skróceniu do minimum czasu obsługi kontrahenta. Zaczęły się pojawiać programy do fakturowania, które były odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Jednym z nich był program Faktura Small Business.

Prosty program do faktur

Szukając proste oprogramowania do faktur nie sposób przejść obojętnie obok programu Faktura Small Business. Program ten pond 10 lat temu stworzyła łódzka firma MEGA-TECH i na bieżąco wciąż go aktualizuje. Wprowadzone zmiany wynikają głównie z wprowadzanych nowelizacji prawnych oraz propozycji ulepszeń zgłaszanych przez użytkowników. Postęp technologiczny oraz rosnące obowiązki nakładane na przedsiębiorców wymagają wprowadzania zmian w programie. Faktura Small Business dostosowuje się do rynku. W programie dokumenty może przygotować zwolniony, jak i czynny podatnik VAT. Powszechnym dokumentem jest tutaj faktura VAT, faktura proforma, faktura korekta czy paragon fiskalny. Program jest łatwy w obsłudze, gdyż jego opcje zostały przejrzyście rozmieszczone. Korzystający może dowolnie oznaczać dane, przez co nawigacja staje się jeszcze prostsza.

Automatyzacja i wielozadaniowość

Program do wystawiania faktur Faktura Small Business to narzędzie, które automatycznie pobierze dane klientów z bazy CEIDG oraz kurs walut z NBP. Można w nim wysyłać do kontrahentów dokumenty e-mailem oraz eksportować je do znanych programów księgowych. Program współpracuje również z popularnymi drukarkami fiskalnymi. Faktury wystawia się w języku polski, angielskim, niemieckim czy rosyjskim. To program wielofunkcyjny, gdyż oprócz standardowych opcji odpowiadających za fakturowanie pozwala przeanalizować raporty i statystyki ze sprzedaży czy klientów. W programie tym korzystający stworzy oferty, cenniki i zamówienia dla klientów. Możliwa jest wysyłka faktur cyklicznych, wystawienie wezwania do zapłaty i stworzenie kartoteki klientów. Ostatnie rozwiązanie pozwala w szybkim czasie odnaleźć wystawione dla danego kontrahenta dokumenty i tym samym sprawdzić jego płatności, bądź ewentualne zaległości.

Fakturowanie to nieodłączny proces zachodzący w przedsiębiorstwach codziennie. Warto mieć dobry program do fakturowania, który wykonana większość pracy za pracownika. Faktura Small Business jest takim narzędziem.

4.5/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.