Wearables – inteligentne bransoletki, smartglasses i smartwatche

Wearables

Ostanie lata były przełomowe dla rozwijającej się elektroniki. Dużą popularność zyskały Wearables, czyli „urządzenia do noszenia”, okrzyknięte trendem 2017. Choć wearables stały się bardzo popularnymi gadżetami i dzięki swoim funkcjom zyskały naprawdę wielu zwolenników, tak niektórzy nadal nie znają definicji tego słowa i zachodzą w głowę, co może ono oznaczać. Dla wyjaśnienia – wearables to ubrania bądź akcesoria z wbudowanym komputerem. Dzięki czujnikom i oprogramowaniu łączą się z telefonem komórkowym.

Do gadżetów wearables zalicza się między innymi:

-smartwatch (smartzegarek), czyli elektroniczne urządzenie z dotykowym ekranem, poprzez które można mieć wgląd do smartfona bez wyjmowania go z kieszeni. Na smartwatch wyświetlane są smsy, wpisy z facebooka, informacje kto dzwonił. Smartzegarek może służyć również jako odtwarzacz muzyki, a bardziej zaawansowane egzemplarze pozwalają nam również na rozmowę telefoniczną. Smartwatch podbił całą branżę fitness, dzięki użytej technologii posiada funkcję mierzenia kroków i pokazuje ilość spalonych kalorii.

-inteligentne bransoletki, one również w połączeniu ze smartfonem mają możliwość mierzenia kroków, obliczania spalonych kalorii czy kontrolowania pulsu. Opaski zaczynają być niezbędnikiem dla każdego sportowca i regularnie ćwiczących osób, które przy ich pomocy mogą kontrolować swoje postępy.

-smartglasses, okulary o rozszerzonej rzeczywistości. Firma Google cały czas pracuje nam ulepszeniem technologii smartglasses i dąży do tego, by pełniły one funkcję smartfona, którego obsługiwać będzie się głosem. Wyposażenie inteligentnych okularów, to między innymi aparat fotograficzny, którym można również nagrywać filmiki.

Największe firmy, które jak dotąd inwestują w wearables i wypuszczają nową elektronikę, to Google, Apple, Sony, Samsung, Adidas i Nike.

Jeżeli chodzi o rozwój wearables to na pewno nie koniec zaskakujących nas nowości i najbliższe lata przyniosą wiele ulepszonych technologii, które będą pomagały nam w codziennym funkcjonowaniu.

 

Wearables – inteligentne bransoletki, smartglasses i smartwatche
4.4 (87.5%) 16 głosów


Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o