Technologia wyrównuje szanse walki z nowotworem

walka-z-nowotworem

Każdego roku na różnego rodzaju nowotwory umiera bardzo wiele osób. Każdego dnia ktoś dowiaduje się, że jest ciężko chory i wkrótce może skończyć się mu czas. Jeszcze do niedawna większość z nas miała świadomość tego, że walka z nowotworem jest praktycznie niemożliwa. Dziś jednak technologia pozwala nam na podjęcie walki o życie. Dziś osoby chore mają znacznie większą szansę na wyzdrowienie niż ci, którzy chorowali na raka jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.

Ogromnie trudne przypadki dotyczą między innymi raka trzustki. Jest to ten rodzaj nowotworu, który przez wiele lat uznawany był za całkowicie nieuleczalny. Raka trzustki po prostu nie dało się wyleczyć. Wiele osób próbowało i niestety przegrywało tę nierówną walkę. Takim przykładem znanej osoby jest na przykład Anna Przybylska, która zmarła chorując na nowotwór trzustki.
Dziś można walczyć z trudnymi przypadkami nowotworów dzięki nowej technologii jaką jest NanoKnife. Czym ta technologia w istocie jest? Otóż NanoKnife to swego rodzaju nóż, który pozwala na przedostanie się do guzów położonych w naprawdę trudnych i wręcz niemożliwych do dotarcia miejscach.

Walka z rakiem za pomocą technologii NanoKnife polega na wprowadzeniu w okolice guza niewielkich elektrod. To one za pomocą impulsu elektrycznego są w stanie niszczyć te komórki, które są zaatakowane przez nowotwór. Jest to jak najbardziej technologia przyszłości, która stosowana jest coraz częściej w bardzo różnych przypadkach raka.

Nowoczesne leczenie raka jest coraz chętniej wykorzystywane w polskiej medycynie, jednak to z reguły Zachodnie państwa są w tym pionierami. My z dużą rozwagą i niepewnością podchodzimy do nowych technologii. Obawiamy się, że będą one negatywnie wpływały na chorych w dłuższej perspektywie czasu. Na szczęście po sprawdzeniu nowych metod leczenia raka również w Polsce wprowadza się je do użytku. Niestety w wielu przypadkach są one płatne i z tego powodu niedostępne dla każdej chorej osoby.

Sposobem na walkę z rakiem jest także HIFU. Czym jest? Otóż HIFU to rodzaj wiązki składającej się z różnych fal ultradźwiękowych. Fale te przesyłane są z naprawdę sporym natężeniem, a ich działanie jest podobno zabójcze dla nowotworów. Głównie jest to metoda stosowana z sukcesami w nowotworach macicy, a także prostaty. Coraz częściej jednak próbuje się ją również stosować w przypadku innych rodzajów raka.

Immunoterapia jest kolejną szansą dla chorych na raka. Działanie immunoterapii jest takie, że rakowe komórki nie potrafią się ukrywać pośród innych komórek naszego ciała. Dotychczas rak dobrze się kamuflował i tak naprawdę trudno było go zlokalizować i zdiagnozować już na samym początku. Nawet gdy dochodziło do diagnozy, to i tak trudno było zlokalizować wszystkie komórki, które znajdowały się w ciele i były komórkami nowotworowymi.

Jak udało się dojść do tak wspaniałych rezultatów jakie oferuje immunoterapia? Otóż we wszystkim pomogła technologia, nowe rozwiązania. Bez nowoczesnej technologii nie byłoby możliwości badania nowych technik leczenia i zwalczania raka.

Warto wiedzieć o tym, że wiele osób uważa, że rak nie jest tak naprawdę chorobą. Nowotwór posiada każdy z nas. Nie u każdego jednak się on uaktywnia. Nowotwory uaktywniają się z powodu złego funkcjonowania naszych organizmów. Technologia jak najbardziej jest w stanie wyrównać szansę walki z nowotworem. Trzeba jednak wiedzieć również o tym, że można z nowotworami walczyć w sposób naturalny.

Tylko jeśli będziemy łączyć technologię i naturalną walkę z nowotworem, to mamy rzeczywiście szansę na zwycięstwo nad tą straszną chorobą. Sama technologia oczywiście może pomóc, jednak jak najbardziej warto wzmocnić jej działanie czynnikami naturalnymi.

Jak wspomagać walkę z rakiem naturalnie? Przede wszystkim bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie. Warto jak najbardziej przejść na żywność ekologiczną, BIO. Nie jest to tania żywność jednak jeśli mamy możliwości finansowe, to warto spożywać żywność, która jest całkowicie naturalna. Warto także częściej jeść czosnek, zielony jęczmień, a także pić zieloną herbatę. Między innymi te rzeczy wpływają na zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka. Mogą więc wspomagać walkę z tą chorobą.

Z ciekawostek powinno się wspomnieć również o tym, że pomimo tego, że to zagraniczni lekarze i specjaliści pracujący nad lekiem na raka są pionierami w walce z tą straszną chorobą, to również Polacy mają czym się pochwalić w świecie.

Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest przeprowadzanie przeróżnych badań, które przybliżają nas co jakiś czas do wynalezienia leku na raka. Polakom udało się dzięki badaniom ustabilizować mRNA, które ma wpływ na produkcję zdrowych komórek ciała. Są one w stanie walczyć z nowotworem. Rak to tak naprawdę komórki ciała, które zmutowały, są chore. Jeśli będzie sposób na to, aby nie dopuszczać do ich tworzenia się, to rak będzie jak najbardziej wyleczalny i możliwy do pokonania. Oczywiście zapewne jeszcze masy czasu potrzeba ku temu, aby nowe technologie w pełni pozwoliły nam pokonać nowotwór. Jesteśmy już coraz bliżej tego i możliwe jest już niesienie coraz skuteczniejszej pomocy osobom, które z rakiem walczą.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *