10 ciekawostek o Serialu Stranger Things

stranger things
NETFLIX

Serial „Stranger Things”, którego pierwszy sezon wyemitowano w 2016, stał się prawdziwym hitem, bazując na nostalgii za latami 80. Rozgrywająca się w stanie Indiana w USA w roku 1983 akcja zaczyna się od zniknięcia chłopca – Willa, które szuka rodzina i przyjaciele

Stopniowo okazuje się, że zniknięcie jest tylko początkiem serii tajemniczych wydarzeń odkrywanych przez bohaterów. Oto dziesięć ciekawostek związanym z serialem, który można oglądać na platformie Netflix.

1. Prosta grafika czołówki serialu została stworzona przez firmę Imaginery Forces. Inspiracją do niej była twórczość Richarda Greenberga tworzącego czołówki do takich hitów z lat 80., jak „Obcy”, „Superman” lub „The Goonies”.

2. Aby dobrze przygotować młodych aktorów do powrotu w lata 80., twórcy serialu poprosili, aby obejrzeli takie produkcje, jak „Duch”, „Stań przy mnie” będącego ekranizacją opowiadania Stephena Kinga oraz „The Goonies”. Sami bracia Duffer przed rozpoczęciem zdjęć szukali inspiracji w filmach: „Coś”, „E.T.” i „Koszmar z ulicy Wiązów”.

3. Również pierwszy plakat reklamowy serialu został zainspirowany projektami Drew Struzana do filmów takich, jak „Gwiezdne Wojny”, „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”, „Powrót do przyszłości”. Jego twórcą jest Kyle Lambert.

4. Bohaterka grana przez Winonę Ryder ma fryzurę wzorowaną na uczesaniu Meryl Streep w filmie „Silkwood”.

5. Millie Bobbie Brown grająca Jedenastkę początkowo mocno wzbraniała się przed całkowitym ścięciem włosów do roli. Zaakceptowała ten pomysł twórców dopiero po obejrzeniu zdjęć Charlize Theron w filmie „Mad Max. Na drodze gniewu”.

6. Finn Wolfhard grający Mike’a przygotował swoje przesłuchanie do serialu w łóżku, w trakcie choroby.

7. Początkowo postać Steve’a Harringtona (Joe Kerry) miała być czarnym charakterem serialu, jednak ewoluowała ze względu na urok osobisty aktora, który oczarował braci Duffer.

8. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów serialu stała się syntezatorowa muzyka z jego czołówki, wzorowana na utworach zespołu Tangerine Dream oraz kompozycjach z filmu Johna Carpentera „Wielka draka w chińskiej dzielnicy”.

9. Imiona bohaterów również są hołdem dla aktorów i reżyserów, którzy zdobyli ogromną popularność w latach 80., jak Hopper – Dennis Hopper, Dustin – Dustin Hoffman, Lucas – George Lucas oraz Steve – Steven Spielberg.

10. Serial „Stranger Things” okazał się prawdziwym hitem Netflixa, co spowodowało, że sezon drugi obejrzała widownia licząca 8,8 miliona w ciągu pierwszych trzech dni po jego udostępnieniu na platformie.

5/5 - (liczba ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *