Soldat – gra mojej młodości

Soldat to produkcja stworzona przez Polaka. Jak byłem młody to grałem w Soldat namiętnie. Siedziałem godzinami przy komputerze i grałem, a właściwie ćwiczyłem, bo byłem członkiem Klanu NDP. Dobrze wspominam te czasy. Pamiętam jak emocjonujące były spotkania ligowe, w których toczyły się walki pomiędzy drużynami. Świetnie się przy nich bawiłem.

Jak wspomniałem wcześniej, należałem do klanu NDP, czyli „Na Dobry Początek”. Pamiętam, że w ekipie ze mną był Cooler i Witcher, niestety ślad po stronie zaginął. Jeśli gra się w gry komputerowe, to według mnie warto dołączyć do klanu lub drużyny, rozgrywać mecze ligowe, bo to podnosi ilość emocji jakie są dostarczane poprzez grę. Po latach natomiast ma się piękne wspomnienia.

To były zupełnie inne czasy niż teraz. Internet był dużo wolniejszy, chociaż w Polsce były dostępne już pierwsze stałe łącza. Nie musiałem korzystać całe szczęście z modemu, bo bym zbankrutował. Pewnego razu mieliśmy spotkanie w kawiarni internetowej w Poznaniu i to było dla mnie wydarzenie. Jechać do innego miasta pograć w gry? Inni myśleli, że zwariowałem. Siedzieliśmy do białego rana i graliśmy w Soldat i to było piękne.

Celem każdego gracza było zabijanie wrogów przy użyciu 18 rodzajów broni. Był dostępny karabin AK-74, nóż komandosa, czy piła łańcuchowa. Jednym z moich ulubionych był łuk Rambo i miotacz płomieni. Do wyboru było kilkadziesiąt plansz standardowych. Dodatkowo można było ściągnąć tysiące plansz stworzonych przez gracz. To wszystko do ściągnięcia za darmo przez internet.

Do wyboru było, aż siedem wariantów rozgrywki – Deathmatch, Rambomatch, Capture the flag, Hold the Flag oraz Infiltration, Pointmatch i Teammatch. Jednym z moich ulubionych był tryb Infiltracji, gdzie jedna drużyna miała bazę i flagę, której mieli bronić. Natomiast zadaniem drugiej drużyny było wzięcie flagi i zaniesienie jej do swojej bazy, która zazwyczaj znajdowała się na punkcie startu. Najlepiej się grało w trybie Realistic.

Niestety gra wydaje się mocno porzucona, bo teraz jest 34 aktywnych graczy na 81 serwerach, a ostatni wpis na oficjalnej stronie dodany był w 2011 roku.


1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 20 sierpnia 2017 o 20:46

    Grało się kiedyś w Soldat 😉 Pozdrawia Selecwoo z nDp dawnego. Wtedy Witcher kończył grać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *