Smartwatche które będziemy nosić za parę lat

Smartwach to słowo które słyszymy co chwila jak nie w jakiejś reklamie to w rozmowie pomiędzy znajomymi czy przypadkowymi ludźmi spotkanymi na ulicy. Obecnie trwa wielka moda na zegarki-telefony. Bo smartwach to nic innego jak inteligentny zegarek na rękę łączący ze sobą najważniejsze cechy charakterystyczne dla telefonu komórkowego, który już od wielu wielu lat nie służy tylko i wyłącznie jako środek komunikacji z innymi ludźmi, w dzisiejszych czasach staje się również gadżetem. Poza oczywistą funkcją wskazywania czasu inteligentne zegarki mają możliwość udostępniania komunikatorów pochodzących z naszego smartfona, oznacza to między innymi, że bez konieczności sięgnięcia po telefon do kiszeni, plecaka, torebki czy w inne miejsce możemy sprawdzić kto aktualnie próbował nawiązać z nami połączenie czy pozostawił wiadomość tekstową lub zostawił nam wiadomość na portalu społecznościowym.

Te lepsze i co za tym idzie nieco droższe modele posiadają odtwarzacz muzyczny czy też spust migawki, czujnik mierzenia kroków, funkcję umożliwiające mierzenie tętna, prowadzenie rozmów ( wówczas zegarek pełni funkcję zestawu głośnomówiącego).

Jednego możemy być pewni, technologia coraz bardziej postępuje dlatego możemy się spodziewać, że zarówno telefony komórkowe jak i smartwache będą wyglądały za 10 czy 15 lat zupełnie inaczej niż dzisiaj. Tak samo jak dawno temu nasi rodzice nie przypuszczalni nawet, że komputery zastąpią, dość skutecznie prace maszyn do pisania. Tak samo my, nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jaką niespodziankę w najbliższych latach sprawi nam ciągle rozwijająca się technologia.

Gdzie nigdzie pojawiają się opinie mówiące o tym, że w perspektywie najbliższych kilkunastu lat smartwatche jakie spotykamy dzisiaj mogą nawet całkowicie zniknąć z rynku, wszystko dlatego, że nikt nie będzie w stanie ich skutecznie naprawiać, bowiem takie technologie nie będą już znane i powszechnie stosowane. Zastąpią je znacznie nowocześniejsze zegarki-telefony. Zatem szansa, że przekażemy taki zegarek swojemu potomstwu są raczej nikłe.

Jakby się głębiej zastanowić pierwowzory dzisiejszych inteligentnych zegarków pojawiły się na rynku już 15-20 lat temu, jedne były mniej inne bardziej zaawansowane technicznie. Na pewno były one bardzo przydatne i wiele z nich nie odstawało zbyt mocno od tych dzisiejszych wersji, Spotkać się można nawet ze stwierdzeniem że były one nieco lepsze niż to, co dzisiaj znaleźć można na rynku. Pierwsze smartwatche posiadały funkcję zapamiętywania 20 numerów telefonów, było to jeszcze w czasach gdy naprawdę niewiele osób posiadało telefony komórkowe, dlatego taka opcja była szalenie praktyczna i bardzo wygodna. W czasach swojej świetności takie urządzenia bardzo często stanowiły prezent na wszelkie możliwe okazje – święta, urodziny oraz bardzo często na komunie.
Smartwatche w najbliższym czasie poza powiadamianiem użytkownika o próbie połączenia czy otrzymaniu wiadomości sms bez konieczności wyciągania z kieszeni telefonu będą wyposażone w możliwość pisania krótkich wiadomości tekstowych. O

gólne założenie konstruktorów jest takie, by współczesny smartwatch posiadał podstawowe cechy smartfona, jednak bardziej skupiają się oni na tym, czego użytkownikom nie oferuje korzystanie z standardowego telefonu komórkowego. Jak wiadomo każdy zegarek czy ten inteligentny czy też nie każdy człowiek nosi na nadgarstku. Skoro panuje moda na zdrowy tryb życia, postanowiono tak konstruować te urządzenia, by w jak największym stopniu umożliwiała jego właścicielowi kontrolę nad zdrowym trybem życia czy choćby pomagają w codziennych ćwiczeniach np. poprzez liczenie kroków czy też monitorowanie tętna.

Dla nieco starszych użytkowników bardzo ważną cechą jaka skłoni ich to sięgania po smartwatche może być całodobowy monitoring pracy serca poprzez samo noszenie takiego zegarka na nadgarstku. Obecnie urządzenia tego typu, choć jest ich niewiele również potrafią mieć pod kontrolą nasze serce, jednak by pomiar był skuteczny na klatce piersiowej należy nosić specjalny pas, niestety niezbyt wygodny. Za kilka najbliższych lat, jeżeli zostanie to poprawione by smartwatch wczuwał się jak najlepiej w funkcjonowanie naszego ciała spodziewać się można dużego zainteresowania i znacznego wzrostu ich sprzedaży.

Pojawił się pomysł, by rozpocząć pracę nad urządzeniem typu smartwatch, które będzie kilka razy dziennie monitorować pracę organizmu i wszystko zapisywać. Następnie wszystkie zapisane w pamięci dane przekazane zostaną lekarzowi przy najbliższej wizycie, co ma na celu lepsze diagnozowanie chorób, bowiem są pewne niepokojące symptomy świadczące o nieprawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Jeżeli chodzi o cenę takiego urządzenia, niestety długo nie będzie dostępny dla przeciętnego człowieka, pozwolić sobie na takie udogodnienia może jedynie bogate lub średnio zamożne społeczeństwo.

Smartwatche, które pojawią się w najbliższym czasie będą posiadały również funkcję gps’a, która sprawnie będzie działa nawet bez wsparcia telefonu komórkowego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *