Mobile

Smartfony realme z serii GT – czy warto?

kobieta przy oknie

Realme to stosunkowo młody chiński producent smartfonów, który funkcjonuje na rynku od 2018 roku. W ostatnich latach firma zdołała jednak wypuścić do obiegu kilka serii telefonów, dzięki którym zdobyła szeroką rzeszę klientów na całym świecie.

Realme to stosunkowo młody chiński producent smartfonów, który funkcjonuje na rynku od 2018 roku. W ostatnich latach firma zdołała jednak wypuścić do obiegu kilka serii telefonów, dzięki którym zdobyła szeroką rzeszę klientów na całym świecie. W poprzednim roku w Polsce pojawiły się smartfony realme seria GT, które zachwycają bardzo dobrymi parametrami w atrakcyjnej cenie w porównaniu do propozycji od konkurencji. Dopracowany design, wydajny procesor i wysokiej jakości aparaty – to największe zalety telefonów z tej serii. Dlaczego jeszcze warto kupić smartfony realme GT? Jakie są najlepsze funkcje tych smartfonów? 

realme GT – flagowiec marki w atrakcyjnej cenie

Smartfony realme z serii GT to flagowe produkty chińskiej marki. Wyróżniają się wysokimi parametrami i dużymi możliwościami oraz niezwykle atrakcyjną ceną. Sklep realme oferuje telefon wyposażony w  procesor Snapdragon 888, szybką pamięć UFS 3.1 oraz ekran SAMOLED 6,4” z odświeżaniem 120 Hz. W porównaniu z modelami od konkurencji oferuje więc bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Nietuzinkowy design i ponadprzeciętne możliwości mają nawiązywać do samochodów sportowych z serii Grand Touring. W związku z tym smartfon w swojej podstawowej wersji posiada czarno-żółtą obudowę zewnętrzną. Dużą zaletą dla użytkowników może być fakt, że smartfony realme seria GT posiadają funkcję ekspresowego ładowania w standardzie SuperDart Charge 65 W – telefon wyposażony w akumulator o pojemności 4500 mAh potrzebuje jedynie 35 minut, aby całkowicie uzupełnić baterię. Większość klientów marki realme ceni jednak telefony z tej serii za wyjątkowe aparaty o dużych możliwościach. Potrójny aparat 64 MP wykorzystujący sensor Sony IMX 682 pozwala tworzyć wyraźne i kolorowe fotografie, a dzięki 16 MP kamerze przedniej można uzyskać doskonałe selfie. Na uwagę zasługuje również dobrze rozwinięta funkcja trybu nocnego i portretowego oraz możliwość korekcji rysów twarzy i jej wygładzenia. 

kobieta z telefonem

Telefony marki realme z serii GT – modele i ich możliwości

Premierowym smartfonem z serii GT był podstawowy realme GT, którego premiera w Polsce odbyła się w poprzednim roku. Od tego czasu na rynku pojawił się telefon realme GT Master Edition, który wyprzedzał swojego poprzednika bardziej nowoczesnym designem i wydajnością. Najnowsze smartfony realme GT Neo 3 to z kolei produkty klasy premium, za które trzeba zapłacić już nieco więcej. Są to jednak najszybciej ładujące się telefony dostępne na rynku, które uzupełniają energię do 50% już w 5 minut. Posiadają również wydajny procesor, wysokiej jakości aparaty oraz szybką pamięć masową. Można więc stwierdzić, że jest to jeden z ciekawszych smartfonów funkcjonujących na rynku w cenie powyżej 2000 zł.

artykuł partnera

4.3/5 - (liczba ocen: 3)