Sherlock – Interesujące Ciekawostki, Informacje i Fakty

Sherlock
Screenshot z serialu Sherlock

Sherlock to serial brytyjski, który możemy znaleźć na stacji BBC. Fabuła serialu kręci się wokół osoby Sherlocka Holmesa, a jego osobę ogrywa Benedict Cumberbatch.

Cała produkcja bazuje na książce Arthura Conana Doyle’a, który opisuje losy tego człowieka. Serial przyniósł duże zainteresowanie ze strony widzów oraz zdobył wiele prestiżowych nagród. Z tym serialem powiązanych jest wiele interesujących ciekawostek, które należy przytoczyć w tym miejscu.

1. Ciekawym aspektem jest ten dotyczący nowych odcinków serialu. Za każdym razem, kiedy taki ukazuje się w telewizji wszyscy aktorzy spotykają się w posiadłości Martina Freemana i Amandy Abbington.

2. Mało kto wie, że w życiu realnym wiele z aktorów posiada ze sobą pewne więzy pokrewieństwa bądź znają się już od dłuższego czasu. Przykładowo serialowi rodzice Sherlocka to realna mama oraz tata Benedicta Cumberbatcha. Innym przykładem są Amanda Abbington oraz Martin Freeman, którzy w prawdziwym świecie tworzą cudowny związek.

3. Ciekawa kwestią jest postać Molly Hooper, ponieważ w powieści nie miała ona miejsca. Co więcej, na początku uzgodniono, iż pojawi się ona jednorazowo w serialu, tak by zbytnio scenariusz nie odbiegał od książki, na której się opiera. Należy jednak dodać, iż aktorka, która odgrywała tą rolę robiła to w tak perfekcyjny sposób, że producenci zdecydowali się na jej pozostawienie podczas całej produkcji.

4. Należy wspomnieć również o aktorze Benedict Cumberbatch, który przygotowanie do odgrywania roli potraktował w odpowiedzialny sposób. Zanim zaczął wdrażać się w swoją postać mężczyzna zapoznał się ze wszystkimi tekstami oraz opisami, które zostały stworzone przez Arthura Conana Doyle’a.

5. Podczas odbywających się przesłuchać do głównych bohaterów w serialu Martin Freeman niestety został okradziony. Mężczyzna początkowo nie poinformował reżyserów o całym zajściu, co wpłynęło na jego negatywny odbiór przez nich. Na szczęście aktor pokazał w kolejnej próbie na co go stać i dostał tą rolę.

6. Początkowe plany producentów zakładały, że każdy odcinek Sherlocka będzie trwał około godziny, a sezon będzie wyłącznie jeden.

7. Tylko spostrzegawczy widzowie zauważyli, że po śmierci głównego bohatera serialu zostały przedstawione różne osoby, które ukazywały różnorodne nastroje, reakcje oraz uczucia. Postać Andersona została ukazana pomiędzy licznymi papierami znajdującymi się w pomieszczeniu. Na jednym z papierów umieszczono Tardisa.

8. Należy dodać, iż Mark Gatiss przez bardzo długi okres starał się namówić głównego producenta na zawarcie pewnej umowy, aby Mycroft posiadał różnorodne gadżety, które miały urozmaicić wszelkie sceny w serialu.

9. Strój, w jakim możemy zobaczyć na ekranie Watsona w rzeczywistości kosztuje ogromne sumy pieniędzy. Przykładowo, jego charakterystyczna skórzana kurtka kosztowała około 750 funtów.

10. Aktorem, który ubiegał się o rolę był sam Matt Smith. Mężczyźnie zależało by mógł wcielić się w rolę Watsona. Niestety nie otrzymał on tej roli.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *