Samsung tworzy lepsze telefony niż Apple

Samsung tworzy lepsze telefony niż Apple

Samsung konta Apple – to konkurenci, którzy od lat starają się prześcignąć w opracowaniu najlepszego i najbardziej niezawodnego smartfonu na świecie. Obecnie w Wielkiej Brytanii użytkowników systemu Android jest prawie tyle samo, lub nieznacznie więcej, co IPhone ‘a. Na trzecim miejscu plasują się ci, którzy korzystają z systemu Windows – i tych jest zaledwie około kilka procent całości. W Polsce ta tendencja wydaje się iść w zupełnie innym kierunku – dużo więcej użytkowników korzysta z Samsungów, niż z produktów marki Apple. Jakkolwiek, przez długi, długi czas obie te firmy prezentowały produkty naprawdę wysokiej jakości.

Wszystko wskazuje jednak na to, że ostatecznie to Samsung pokonuje firmę Apple. Trudno ocenić, na jak długo, bo Apple zapowiada już wprowadzenie na rynek nowy smartfon, IPhone 8, jakkolwiek na chwilę obecną to Samsung posiada telefony, którym niewiele można zarzucić. Wielu użytkowników produktów Samsunga chwaliło sobie przede wszystkim ich design – dużo lepsze, materialne wykonanie, poczucie, że trzyma się telefon w ręce oraz możliwość sprawnego poruszania się na klawiaturze, podczas kiedy IPhone przez niektórych fanów smartfonów określany jest w swej konstrukcji jako „niekształtna bryła, którą szybko łatwo jest zarysować”. Fakt, w modelach wcześniejszych niż IPhone 5 bardzo łatwo można było stłuc ekran, przy czym jego naprawa kosztowała krocie. Niektórzy uważają też, że Samsung posiada „najlepszy dział projektowy na świecie”, a jego modele pod kątem projektu są po prostu za każdym razem eleganckie i ponadczasowe.

Kolejną cechą, którą budzi wiele dyskusji wśród zwolenników IPhone ’a, a Samsunga, jest oczywiście system operacyjny. Dla IPhone ‘a systemem operacyjnym jest IOS – IPhone Operating System (nic specjalnego w nazwie). System opiera się przede wszystkim na języku SWIFT. Zanim przejdziemy do wrażeń użytkowników, musimy tutaj wspomnieć o pewnej niedogodności, która boli przede wszystkim programistów. Otóż, w większości przypadków, jeżeli chcemy napisać program, który będzie świetnie działał na IPhone, musimy go napisać w języku SWIFT. A język ten możemy sukcesywnie programować tylko i wyłącznie na urządzeniach, które posiadają ten język jako język oprogramowania systemowego. Innymi słowy – jeśli chcesz programować na IPhone ‘a, kup sobie koniecznie laptopa tej samej marki. A to już jest niemały wydatek.

Samsung z kolei posiada system operacyjny Android, który z kolei w dużej mierze opiera się na języku programowania Javie. Żeby tworzyć aplikacje na Androida, wystarczy opanować Android Studio – i już możemy stworzyć fajną aplikację, którą możemy rozpowszechnić za darmo, udostępnić znajomym, czy nawet sprzedać za określoną kwotę użytkownikom, jeśli zyska na popularności. Oba systemy operacyjne mają swoje ograniczenia.

Ale to Samsung okazuje się bardziej niezawodny, zwłaszcza w przypadku modelu telefonu jak Samsung S7 Edge. Statystyki twierdzą, że telefony Samsunga zawodzą rzadziej, a konflikty są szybciej rozwiązywane, podczas kiedy telefony marki Apple potrafią dużo częściej posiadać różnego rodzaju usterki, które zabierają znacznie więcej czasu, w ciągu którego podejmowane są próby rozwiązania tego problemu. Telefony Apple znacznie częściej się wieszają, potrafią nagle się wyłączyć, a także często mają problemy z własną aktualizacją. Ponadto, potrafią wymuszać nowe aktualizacje nawet wtedy, kiedy użytkownik nie jest zainteresowany ich posiadaniem.

Innym aspektem, który możemy porównać, jest oczywiście – tak ważny dla niejednego użytkownika – aparat fotograficzny. Niestety, mimo wszystko, iPhone nie wychodzi tutaj zbyt korzystnie. Mimo, że tylna kamera daje radę zrobić piękne zdjęcia i posiada wbudowaną lampę błyskową, to jednak z czasem bardzo szybko się zużywa. Przednia kamera niestety nawet szybciej, a ponadto zniekształca obraz z bliska, dlatego tak popularne selfie często przedstawiają daną osobę zupełnie inaczej niż wygląda (twarz czasem jest zbyt okrągła, lub zbyt szczupła, w zależności od ustawionego kąta).

Jeśli mówimy o Samsungu, to trzeba przyznać, że jego najnowsze modele pod tym względem naprawdę stoją wyżej, niż jego konkurenta. Aparat ma świetną rozdzielczość, dużo wolnej się zużywa, obraz jest przejrzysty i klarowny, a co najważniejsze – mógłby równie dobrze zastąpić lustrzankę. Bez wątpienia jest to jedna z tych cech, które są bardzo ważne dla wszystkich użytkowników smartfonów, którym głównie zależy na pełnej wielofunkcyjności, w tym możliwości robienia przepięknych zdjęć o wysokiej jakości.

Wygląda na to, że Apple ostatnimi czasy zostaje w tyle za Samsungiem. Dopóki nie wypuści nowego modelu na rynek, niestety tak może pozostać. Aktualnie to Samsung produkuje najlepsze telefony, w które warto zainwestować. Wielofunkcyjność, piękny design, wydajność, duża żywotność baterii, piękne zdjęcia w wysokiej jakości, szybciej rozwiązywane problemy wynikłe podczas użytkowania telefonu, mniej błędów w oprogramowaniu oraz możliwość zadecydowania, czy chce się pobrać ostatnie aktualizacje czy nie – plus możliwość pisania na Android programów gdzie się chce, skąd się chce – to wszystko sprawia, że to właśnie Samsung wygrywa z Apple ciężki bój o lepsze telefony.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *